Kolik krásy a přitažlivosti se skrývá v ženských prsou. Jsou symbolem mateřství i sexuality, symbolem, který provokuje i budí respekt. Každá žena již od útlého věku touží být majitelkou krásného, plného a pevného poprsí. Ta, která má štěstí a je jím obdařena, je na to patřičně hrdá. Avšak ne každá má to štěstí. Někomu příroda nadělila jen málo nebo vůbec nic a k někomu byla naopak velmi štědrá, až to někdy i přehnala. Ale ani v těchto nepotěšujících případech není třeba zoufat. Plastická chirurgie je neustále se vyvíjejícím oborem, který ženám nabízí mnoho možností, jak přeměnit představu o vlastním těle v realitu.

medislog.jpg

Nedávno byla v Praze 4-Chodově otevřena unikátní klinika plastické chirurgie MEDICO BEAUTY, kde vaše problémy spolehlivě a k vaší plné spokojenosti vyřeší špičkoví plastičtí chirurgové s více než třicetiletou praxí a bohatými zkušenostmi nejen u nás, ale především v zahraničí. Primářka kliniky MUDr. Věra Šatánková působila mnoho let ve Spojených státech amerických, kde byla její práce oceněna udělením trvalého pobytu v USA za výjimečné schopnosti v medicíně. Dalším významným odborníkem je MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., který působil na několika klinikách v Praze a je velmi oblíbený zejména u ruské klientely. Jistě tedy není pochyb, že na klinice MEDICO BEAUTY dostanete péči na světové úrovni za české ceny. Dále o plastických operacích prsou promlouvá primářka kliniky MUDr. Šatánková, která vás detailně seznámí se všemi potřebnými kroky na cestě k vysněnému dekoltu.

medicobud.jpg

Nová prsa? Výběr správného implantátu by měl být pro chirurga komplexním úkonem
Problém malých, nebo extrémně velkých prsou řešíme na naší klinice denně. V případě malých prsou je řešení poměrně jednoduché, a to je augmentace (zvětšení) prsů. Je nutno dodat objem a tvar. Tady nám pomohou implantáty. Můžeme vybírat ze široké škály velikostí a tvarů. Velikosti implantátů začínají na 80 ml a v 30 až 50ml odstupech můžeme dospět až k velikostem okolo 1 000 ml. A protože neřeším jenom velikost, ale také i tvar, pečlivě každou klientku proměřím a najdu ten nejlepší tvar a rozměr implantátu, který je vhodný k její postavě. Je nutno zvážit šíři i délku hrudníku, konstituci celé postavy a požadavky klientky. Jak je patrno, výběr správného implantátu je komplexní úkon. Dále je nutno zvážit, kde chybí objem prsní tkáně nejvíce a jak plný dekolt si klientka přeje. Zde vybíráme mezi kulatým tvarem implantátu a tvarem kapkovitým. U obou forem implantátů dále zvažujeme i jeho projekci, tzn., jak budou prsa plná v předozadním rozměru. V podstatě vybíráme mezi implantáty s malým, středním, vysokým a extra vysokým profilem. A když mám již představu o velikosti a tvaru implantátu, který je vhodný k augmentaci prsů klientky, pak teprve volíme výrobce, tedy firmu, která implantáty vyrábí. Na klinice MEDICO BEAUTY používáme pouze osvědčené implantáty se všemi potřebnými atesty a certifikáty, aby byly pro klientku co nejbezpečnější.

 
Při výběru vhodných implantátů se neřiďte pouze jejich cenou
I když se cena u jednotlivých firem různí, zde neplatí, že ty nejdražší implantáty jsou ty nejlepší. Cenu si určuje výrobce nebo i distributor a vyšší cena nemusí znamenat i vyšší kvalitu. Proto mé doporučení jde vždy tím směrem, aby implantát byl pro klientku ten nejvhodnější a nejbezpečnější. Během konzultace klientka dostane velmi podrobné informace o celém průběhu operace i pooperačního období. Někdy konzultace trvá stejnou dobu jako operace, což je asi jedna hodina. Na klinice používáme implantáty od čtyř světoznámých firem – Motiva, Mentor, B-lite a Polytech. Všechny implantáty jsou vyrobeny ze silikonového pouzdra s obsahem gelu různé tuhosti.

medi-prim.jpg
 
Nanotechnologie jsou symbolem moderní doby. Využívají se i v prsních implantátech
V poslední době je v popředí pozornosti nový typ implantátů, které používají jinou texturaci, tedy zpracování povrchu implantátu. Jedná se o implantáty Motiva, jejichž povrch je tvořen nanotechnologií. Díky tomu má implantát mnohem jemnější texturaci a nedochází k odlamování mikročásteček z povrchu implantátu a tím k dráždění okolní tkáně, což snižuje výskyt i možných následných komplikací. Z posledních studií prováděných v UK na 5 813 pacientkách bylo prokázáno, že celková míra komplikací s implantáty Motiva je pouze 0,36 %. Navíc u ergonomického implantátu je použit gel
o vysoké elasticitě, takže pohmatově implantát působí velmi měkce a augmentovaná prsa velmi přirozeně. Tato firma jako jediná má velmi propracovaný systém záruk a pojištění rizik pro klientku. Motiva poskytuje ženám mnoho výhod. Například doživotní bezplatnou výměnu implantátů v případě kapsulární kontraktury (vytvoření tuhého vazivového pouzdra kolem implantátu) a to u III. a IV. stupně Bakerovy škály. V případě prasknutí implantátu se na implantát vztahuje bezplatná výměna po dobu 10 let od operace.
 
Při modelaci nových prsou je možné kombinovat jak implantát, tak i vlastní tuk
Musíme také zmínit i jinou metodu zvětšování prsou, tzv. fat transfer, tedy přenos vlastního tuku. Je však potřeba objektivně přiznat, že tato metoda má svá značná omezení. Prsa lze zvětšit pouze o půl až jedno číslo, a proto je nutno podstoupit operaci dvakrát až třikrát s odstupem šesti měsíců. Velký potenciál této metody je však v kombinaci implantátu a tukového přenosu. Vlastní tuk nám pomůže skrýt obrysy implantátu, a to především v dekoltu, nebo vyplnit drobné nerovnosti. Možnosti této metody jsou stále předmětem zkoumání a zdokonalování techniky přenosu.
 
Velká prsa nemusejí být vždy výhrou, ženy o tom vědí své
V případech, kdy příroda byla nadmíru štědrá a nadělila obrovská prsa, která své majitelce působí více nepříjemností a nesnází než okrasy, jsme schopni tento problém vyřešit modelací prsů se zmenšením prsů. V tomto případě odebíráme část prsu při současném zachování dvorce a části prsní žlázy, takže i po této zmenšovací operaci je klientka schopna kojit a mít zachovánu citlivost prsů.
 
Velmi často řešíme prsa, která ať už věkem nebo vlastní vahou poklesla a z estetického hlediska působí nevzhledně. Při této operaci tzv. modelaci se vždy snažím z prsou působících staře udělat prsa mladistvého vzhledu. Je nutno prsa, která směřují dolů a do stran přemístit nahoru a do středu, aby měla zase mladistvý vzhled. Často provádím i kombinovanou operaci: v jedné operační době provedu jak modelaci, tak současně i augmentaci, tedy zvětšení prsů. Tato operace přináší ženám největší změnu.
 
S novým poprsím přichází i znovuzískané sebevědomí
Je úžasné sledovat ty rozzářené oči a velké nadšení žen po operacích prsou. Je to nejen změna fyzická, ale určitě mnohem více pozitivní změna psychická. Je to prostě zvednuté sebevědomí. Operacím prsů se věnuji mnoho let jak ve vlastní operativě, tak i účastí na výzkumných úkolech ve světě. Je nutné jít s dobou a stále zdokonalovat znalosti
i techniky. Musím říct, že tato práce mě velmi naplňuje a nabíjí energií, když vidím klientky, které jsou nadšené z výsledku a nestydí se vyjádřit své pocity nejen poděkováním, ale i vděčným objetím.
 
Více informací o nově otevřené klinice plastické chirurgie MEDICO BEAUTY a nabízených zákrocích naleznete na stránkách www.medicobeauty.cz
5a29607ca0898blobid0.jpg

Reklama