Možná jste viděly britskou komedii Bílá vdova. Zkušené pěstitelce orchidejí Grace Trevethanové zůstanou po sebevraždě manžela jen dluhy. A tak do skleníku vysadí... marihuanu. Rostlinky jí košatí pod rukama, sklizeň je naprosto dokonalá... jen prodat ji není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Do podobného podniku jako Grace se v poslední době pouští někteří důchodci. I důvody jsou stejné – nedostatek financí. Vnukovi chtěla přilepšit babička z Bruntálu. Dvaasedmdesátiletá paní to s rostlinkami uměla, a tak policie přirovnává její skleník k velkovýrobně. Naneštěstí ovšem teď aktivní důchodkyni hrozí stíhání za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Zákon je zkrátka neúprosný...

Také moje maminka jednou pěstovala marihuanu, ovšem nedobrovolně. Brácha si přinesl rostlinky a máma mu je v dobré víře, že se snad jedná o kytičky od slečny, hnojila a zalévala. Jak ovšem začaly kytičky košatět, identifikovala charakteristický tvar listů. Sazeničky ovšem bratrovi nechala s tím, že se aspoň naučí se o něco starat. Nenaučil, kytičky jeho péči nepřežily a bylo po drogových experimentech.

A co Vy, ženy-in, jak jste na tom s pěstitelskými úspěchy? Zkoušely jste to někdy s marihuanou? A pustily byste se do takového podniku, kdyby Vám nebo rodině hrozila finanční nouze? Co byste udělaly, kdyby jste objevily rostlinky marihuany v pokojíku Vašeho potomka? A ve skleníku Vaší babičky?