Náš pes je kříženec vlčáka a kolie, fenka s delší srstí, letos jí je už 10 let. Je velmi milá, neagresívní a pokud je třeba, nechá si všechno ošetřit - klíšťata, vyčesávání či stříhání zplstělé srsti... Je velmi zvědavá a do všeho se plete.

Jednou jsme lepili laminátovou loď epoxydem. Miska se vylila, a drahouš louži lepidla zasypal pískem. Dejza do toho šlápla a nabrala si na packy směs lepidla s pískem - která začala rychle tuhnout. Chudák měla prsty roztažené, mezi nimi hroudy lepidla pevně zaschlého v srsti. Hodně dlouho jsme jí to vystříhávali manikúrovými nůžtičkami - vždycky jeden ji hladil, druhý stříhal - až jsme měli puchejře od nůžek.

Ona všechno trpělivě snášela, i když už měla v kůži prasklinky. Ale jinak se jí pomoct nedalo... Obdivuju ji za to dodnes! Stačí kdykoliv říct - pojď, vyndáme klíště - a už si lehne a drží, jak dlouho je potřeba. Jo, to u kocoura je to mnohem složitější - ten si z ní příklad nevezme... S věkem jí přibývají potíže s klouby, tak toho ošetřování nás čeká asi víc.

tomáš


Zdravím tomáši,
nevím, jestli jste ta nebo ten, ale na tom nesejde.
Díky za hezký příspěvek a pohlaďte za mě Dejzu
Reklama