Každá maminka ví, že pro dítě je nejlepší pestrá strava, která je bohatá na vitamíny a minerály. Ovšem ne vždy se mamince podaří každé jídlo připravit tak, aby bylo skutečně nutričně vyvážené. Víte, co všechno by měla strava dítěte obsahovat?

HamiSestavit nutričně vyvážený jídelníček není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Pokud jídelníček neobsahuje dostatečně pestrou škálu potravin, mohlo by se stát, že dítě nedostane všechny živiny potřebné pro zdravý růst a vývoj. Nesmíte se bát experimentovat a hlavně mít trpělivost – někdy trvá třeba dva týdny, než si dítě zvykne na novou chuť.

Vaše dítě potřebuje vitaminy i minerální látky

Hlavní součástí jídelníčku by mělo být dostatečné množství zeleniny a ovoce. Aby vaše dítě dostávalo všechny potřebné živiny, měla byste mu nabízet také potraviny, které obsahují sacharidy, zdravé tuky a kvalitní bílkoviny. Získat plnohodnotné suroviny však nemusí být stále jednoduché – většina maminek sice ví, jak zdravé jídlo připravit, ale spoustu potřebných surovin není snadné sehnat, některé z nich jsou příliš drahé a v zimním období zabezpečit některé suroviny čerstvé jednoduše nelze. V takových případech se můžete spolehnout na příkrmy ve skleničkách, u kterých máte navíc jistotu, že jim můžete zcela důvěřovat.

dite2

Pestrá strava pro spokojená bříška s Hami

hamiLahodné masíčko je v příkrmech HAMI doprovázeno bohatou paletou zeleniny – cuketou, lilkem, květákem, brokolicí, čekankou, sladkými bramborami, fazolkami, tuřínem a dalšími druhy – díky níž vytváří perfektně vyvážený oběd, který děťátko už od mala uvykne na pestré chutě a zároveň mu dodá vše potřebné pro zdravý růst.

HAMI nabízí děťátku k vyzkoušení až 25 druhů zeleniny vařené v páře tak, aby ve výsledném zeleninovém příkrmu pro něj zůstala zachována přirozená chuť a lahodná vůně. S masozeleninovými příkrmy HAMI může děťátko ochutnat až 11 různých druhů masa – vedle tradičního kuřete, vepřového a hovězího je pro něj připraveno i krůtí, králičí, netradiční jehněčí, libové telecí nebo jódem nabité rybí maso z tresky, tuňáka, mořské štiky nebo lososa. Ovocné příkrmy teď navíc najdete i s označením BIO. Díky němu máte záruku, že suroviny jsou nejenom kvalitní, ale ještě byly vypěstované způsobem ekologického zemědělství, které je šetrné k životnímu prostředí.

Chcete se zapojit do testování těchto příkrmů? Soutěž Testujeme příkrmy HAMI najdete v rubrice Soutěže //zena-in.cz/sekce/souteze

ovocenahratlosos1

Pokud rády soutěžíte, naším tipem je krásná soutěž pro maminky „Zamilujte si pestrost“, více najdete na této stránce: http://www.klub-maminek.cz/soutez. Soutěž trvá od 4. 4. až do 31. 5. 2014.

 

Reklama