Čtenářka Josef je už babičkou a tak vidí celou problematiku z toho svého pohledu. Snaží se, aby rodiče jejího vnoučka měli co nejméně práce, a tak dodržuje jejich příkazy.

Rodiče mají poslední slovo - takhle to má nastavené čtenářka-babička s nickem Josef.


Jsem ve věku, kdy už patřím mezi babičky, mám 2 vnoučata, vnuk má 3 roky, vnučka 4 měsíce. Je obecně známo, že babičky vnoučata rozmazlují a rodiče vychovávají. Nechci, aby rodiče měli s dětmi nějaké problémy po návštěvě babičky. Snažím se, aby příkazy rodičů byly dodržovány i u mě. Nemůžu nechat vnukovi všechno si dovolit, protože pak by začal přerůstat přes hlavu. Musí vědět, kdy se ještě jedná o hru a kdy ne. Pokud nechce něco jíst, tak ho nenutím, až dostane hlad, sní všechno. Jinak mu věnuju všechen volný čas, vím, že rodiče tolik času na děti nemají. Hrajeme si spolu, čteme nebo povídáme si pohádky, kreslíme, chodíme na vycházky a někdy spolu i vaříme. Snažím se ho začlenit do chodu domácnosti, aby si uvědomil, že i on je v naší rodině člen, který do ní zapadá a musí se zapojovat do různých prací. Sám zatím nemůže vynášet smetí, ale chodí se mnou, aby věděl, že se má udržovat pořádek, že si musí uklidit hračky, oblečení, boty.

Vnouček mě nabíjí zase svou energií a já s ním zapomínám na to, že mě něco bolí, že mám nějaké starosti.

Prostě babičky a vnoučata k sobě patří, ať to chceme nebo ne.

Josef

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

  • Jaký mají vztah vaše děti s vašimi rodiči?
  • Daří se vám tento vztah nějak korigovat?
  • A pokud ještě nemáte děti, napište mi, jaký máte, nebo jaký jste měla vztah se svými prarodiči?

Příspěvky zasílejte formou příběhů do redakční e-mailové schránky (viz níže). Jejich délka ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tedy i větší šanci k získání dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. Tentokrát to bude sladký balíček, ve kterém najdete výrobky Orion a Haribo. Uzávěrka zasílání příspěvků je 15.6.2012 v 15.00 hodin.

sladkosti

Reklama