9. a 10. září 2011 se historické centrum města Znojma i jeho okolí zaplní milovníky vína a dobré zábavy. Ať už vás do Znojma přivede chuť na víno či burčák, historická podívaná, rytířská klání, koncerty, ohňostroj nebo touha aktivně strávit dva dny s celou rodinou, máte se na co těšit!

namesti

Degustace vín

Ve Znojmě můžete ochutnat ta nejlepší vína Jižní Moravy. Odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré a Pálava. Za chuťově svěží, aromatická bílá vína, vděčí Znojemsko nejenom šikovným vinařům, ale také ideálním přírodním podmínkám. Degustace vín VOC Znojmo se ve dnech 9. a 10. 9. uskuteční v atraktivním prostředí Znojemského hradu u rotundy sv. Kateřiny.

vino

Historický průvod

Vyvrcholením Znojemského vinobraní jsou každoročně historické průvody krále Jana Lucemburského. V průvodu půjde okolo čtyř stovek historických postav. Nebudou chybět jezdci na koních i povozech a spousty pěších v dobových kostýmech - krásnými znojemskými dívkami počínaje a městskou chudinou konče. Aby byl průvod nejen vizuální podívanou, ale i potěchou pro uši, bude v něm na padesát bubeníků a trubačů.

holky

kral

Vlastní hymna a řada doprovodných programů

Znojemské historické vinobraní bude mít letos poprvé za 45 let i svou vlastní hymnu. Píseň Víno, víno, vinobraní nazpívala Markéta Konvičková

K historickým slavnostem a nejlepšímu vínu moravského kraje patří tradičně i bohatý hudební program. Na letošním vinobraní vystoupí přes tisícovku účinkujících z celé země. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty Anety Langerové, Davida Kollera a kapel Buty, Laura a její tygři, Hradišťan, Javory nebo na B Side Band s exkluzivními hosty Matějem Ruppertem, Terezou Černochovou a Romanem Dragounem. Účast přislíbila také skupina No Name.

namesti

sermiri

VSTUPNÉ

  • Můžete si vybrat mezi jednodenní vstupenkou a dvoudenní permanentkou.
  • Se slevou mohou počítat studenti, důchodci a také podnikatelé s provozovnami v centru města v uzavřené zóně.
  • Vstup zdarma budou mít držitelé průkazu ZTP, ZTP/P a nově děti do 15 let, které se prokážou dokladem potvrzujícím jejich věk (např. kartou pojištěnce).
Základní vstupné
  při nákupu do 31. 8. při nákupu od 1. 9.
pátek 150 Kč 180 Kč
sobota 170 Kč 200 Kč
permanentka (pá + so) 250 Kč 280 Kč
 
Zlevněné vstupné
studenti, důchodci, podnikatelé s provozovnami v uzavřené zóně
permanentka (pá + so) 200 Kč 220 Kč
 
Vstup zdarma
děti do 15 let (po prokázání dokladem dokládajícím věk) ZDARMA
ZTP, ZTP/P (ZTP/P vč. doprovodu – jedna osoba) ZDARMA
 
Turnaje
vstupné 50 Kč
  Vstupenky možno zakoupit v době konání turnaje na místě.
Držitelé platné vstupenky na Znojemské historické vinobraní mají na turnaje vstup zdarma.

DOPRAVA

  • Autem: ve směru od Brna po silnici číslo 53, od Prahy po dálnici D1 na Jihlavu, poté po silnici E59 až do Znojma. Ve směru od Vídně po silnici E59.
  • Autobusem nebo vlakem: Autobusové a vlakové nádraží leží vedle sebe. Ke zjištění jednotlivých spojů vedoucích z vašeho města či obce do Znojma použijte Internetový jízdní řád (IDOS).

Užitečné odkazy

·         internetový jízdní řád (IDOS)

·         jízdní řády linek MHD Znojmo

Kyvadlová doprava

  • trasa: DOBŠICKÁ, ZNOJMIA — Mariánské nám. — Nám. Svobody,l ázně — Přimětická, rest.Bristol — Přimětická SOU
  • trasa: PŘIMĚTICKÁ, RESSLOVA — Přimětická, rest. Bristol — Nám. Svobody, lázně — Mariánské nám. — Dobšická, Znojmia

Podrobný program naleznete také v našem včerejším odkazu v novinkách: Znojemské historické vinobraní 2011 - nejlepší vína Moravy a nebo na www.znojemskevinobrani.cz

 

Navštivte významnou zářijovou událost, Znojemské historické vinobraní

vino

Zdroj: www.znojemskevinobrani.cz

Foto: Jiří Eisenbruk, Znojemské historické vinobraní 2010

Reklama