Na ženě - in jsem se kdysi zaregistrovala pod jménem,asi omylem, a zatím jsem to nezměnila. Se jménem jsem spokojená moc ! Rodiče byli chytří a dali nám hezká jména,sestra je Michaela. Ovšem svátek slavím s klukama na Martina a přijiždím na bílém koni( velmi málo...).Ani ve skutečném životě jsem na prince s bílým koněm (zatím) nenarazila.

V dětství jsem litovala, že se nejmenuju jako moje kamarádka Lucie, ale dnes bych neměnila. Mohla jsem být taky Lubica a to by bylo horší. Nejmenuju se po nikom z rodiny, měnila bych leda s babičkou, která byla Veronika.

Neobvyklá jména v okolí jsem znala a znám. I moje dcera se nejmenuje zcela průměrně a je ve stavu, že by své jméno měnila. Uvidíme.

Jméno má mezinárodní, i kvůli dvojímu občanství. České, slovenské, anglické, německé, italské, francouzské,...srozumitelné ve všech jazycích. Žádné komolení, háčky a čárky.

Ani moje máma nemá zcela běžné jméno, zdědila ho ovšem po babičce. Není jednoduché žít se jménem, se kterým nejste spokojeni. Ale jsou jistě horší věci.

 Osobně se mně nejvíce líbí jména jako Veronika a Karolína, které bych nedala kvůli četnosti, pak leda Rosalie, Clothilde, Aurélie,... Jména jako Tereza jsou hezká,ale nosit jméno jako uniformu se mi nelíbí. Jsem aspoň pro částečné se odlišení od davu. Ale tady je to Tereza a ve Švédsku třeba Emma,což je taky hezké jméno.

S pozdravem

Martina

Text nebyl redakcí upraven.

A prozradíte nám jméno své dcery?

Dnes jsou v hlavních rolích vaše křestní jména. Jaké je to vaše? Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

A ještě soutěž!

soutez

Reklama