pr.jpg

Více než 100 tisíc dětí letos opustí 9. ročník základní školy. Další desítky tisíc budou zkoušet osmiletá a šestiletá gymnázia. Dětí je letos opravdu hodně, na těch nejžádanějších školách a oborech se dostane třeba jen na každého desátého. Přijímačky na střední školy už jsou za dveřmi, v dubnu vše vypukne. Děti i rodiče se tak připravují, kde se dá. Přinášíme pár tipů, jak se s dětmi co nejlépe připravit a zvýšit jejich šanci na přijetí.

1. Základem je samozřejmě škola. Řada učitelů žákům cíleně s přípravami na přijímačky pomáhá, připravuje speciální zkušební programy, využívá hybridní výuku a specializované vzdělávací portály, jako je třeba Škola s nadhledem.

2. Doučování. Doučování zaměřené přímo na přijímačky je určitě skvělou volbou. Individuální výuka nebo programy v malých skupinách se zaměřují na procvičování typově podobných testů a vysvětlování látky pro přijímačky. Nevýhodou takových kurzů je poměrně vysoká cena, nemůže si jí dovolit každý.

3. Vzdělávací portály. Např. web www.skolasnadhledem.cz nabízí až 6000 různých cvičení, kde si každý může vyzkoušet, jak na tom v daném předmětu je. „Právě v době před přijímačkami návštěvnost portálu výrazně roste, Škola s nadhledem nabízí možnost procvičování většiny školních předmětů v různých stupních obtížnosti včetně rychlého vyhodnocení a různých interaktivních prvků,“ vysvětluje lektorka českého jazyka Gabriela Nováková.

4. Zkoušky nanečisto. Řada středních škol organizuje možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto. Děti si vyzkouší, jak přijímačky probíhají, zažijí na vlastní kůži náročné podmínky testů a v den D budou vědět, do čeho jdou.

5. Věnujte se dětem! Najděte si každý den chvíli a s dětmi danou látku procvičujte. Rádi vám s tím pomůžeme, ve spolupráci s webem www.skolasnadhledem.cz nabízíme možnost zdarma vyzkoušet konkrétní opakovací cvičení k přijímačkám. Stačí na web do vyhledávacího pole zadat tento kód: 671035 nebo 671059 a pustit se do díla. Držíme všem palce!