Výchozím bodem výletu je rybí restaurace Fischkalter an der Seeklause, Trasa vede podél jezera kolem další rybí restaurce v hotelu am See a dále pokračuje kolem jachtařského klubu.

Ausseerland

Grundlsee: (c) STMG/Parzer

Po cestě k hospodě Schraml s příjemnou terasou a dobrou lokální kuchyní, si vyfoťte vilu Castiglione, asi nejhezčí stavbu na jezeře. Pokud dáváte přednost exklusivním restauracím s rafinovaným jídlem, tak vyzkoušejte „Post“, tato restaurace je totiž vyznamenána hned 2 kuchařskými čepci, obdobou michelinských hvězd.

Cesta vede mírně nad pobřežní silnici do hospody Ladner. Tady si pochutnával již arcivévoda Johann a od té doby se tu zastaví skoro každý návštěvník jezere Grundlsee.

Pomalu přecházíme do Gösslu, tady mají ještě vlastního obecního soudce, vlastní kostel, který patří místním sedlákům a pár dalších zvláštností. Pokud umíte dobře německy, tak se zkuste zaposlouchat do vyprávění Annerl Seppa v jeho vlastní restauraci. Přímo na břehu jezera jsou restaurace „U zrezavělé kotvy - zum Rostigen Anker“ a U Hoffmanů. Odtud si můžete při pivu vychutnat výhled na celé jezero a při dobrém počasí dohlédnete až na vrchol hory Bischofsmütze, která leží až v sousedním Salzbursku.

U lesní cesty k jezeru Toplitzsee stojí starý mlýn Ranftlmühle, jehož vodní kolo se otáčí dodnes. Hned za mlýnem vás opláchne cákající voda z malého vodopádu. Na jezeře Toplitz se můžete posadit v rybářské baště, kde sousačně najdete malé muzeum. Pokud ale dáváte přednost přírodě před historií, tak se nechte loďkou odvézt 2 kilometry k jezeru Kammersee, kde pramení řeka Traun.

Ausseerland

Wanderer ruht: (c) Fritz Mejst

Na zpáteční cestě se v Gösslu můžete zastavit „U Víta“, tady se bude líbit všem příznivcům lidové hudby a tradiční štýrské kuchyně.

Pro návrat k autu doporučujeme zkusit parník. Za necelou půlhodinku přejedete celé jezero zpátky a navíc si můžete vyfotit místní zámek či opuštěné pláže z jiné perspektivy.

Celkem logicky není možné navštivit všechny popsané restaurace během jednoho dne, takže doporučujeme tento kulinářský výlet rozložit na několik etap. Pokud to chcete ale zkusit celé najednou, tak se připravte na devíti kilometrovou procházku.

Všechny restaurace jsou zaměřeny na místní suroviny. Pochutnat si tak můžete hlavně na rybách (pstruh) nebo na jehněčím. Velmi dobré je i místní štýrské víno. A pozor po cestě je povolený i lehký doping - místní pálenka. Tak hurá do Rakouska, abyste si mohli vychutnat tuto kulinářskou procházku uprostřed nádherné přírody regionu Ausseerland.

Reklama