I když ženská osvěta včetně té nejintimnější dnes není žádným tabu, přesto některým ženám i ty nejběžnější problémy působí v životě potíže mnohem větší, než by se mohlo zdát. Spousta žen to zná - svědění, pálení, výtok, nepříjemný pocit v intimních partiích, který vás nakonec donutí vyhledat gynekologa. Některé pacientky přitom zažívají pocit studu v mylném domnění, že si výtok lékař může vysvětlit zanedbáním jejich hygieny. Pravda však bývá často zcela opačná. Za nepříjemné intimní potíže, jako je zánět pochvy a následná infekce horního genitálního traktu a močových cest, většinou může snížená obranyschopnost organismu.

V případě poševních zánětů je nejlepším pomocníkem spolehlivá prevence. Kromě stravy a celkového zdravotního stavu také hraje důležitou roli správná intimní hygiena, respektive používání vhodných kosmetických přípravků.

Prostředky GYNTIMA jsou volně prodejné přípravky a představují jednu z několika málo výjimek na našem trhu. Z minulosti známé Vaginální čípky a Intimní pěna jsou vylepšeny o výtažek ze Šalvěje lékařské (Salvia officinalis), jež má protizánětlivé, protibakteriální, dezinfekční a hydratační účinky.

GYNTIMA čípky: obsahují látky, které poskytují ochranu proti infekcím, zabraňují vzniku neinfekčních výtoků, zajišťují biologickou rovnováhu v pochvě a zabezpečují každodenní intimní hygienu. Je vhodné je použít při nespecifickém výtoku, který vzniká narušením rovnováhy v pochvě ztrátou Döderleinova laktobacilu (po návštěvě koupaliště, po užívání antibiotik a antimykotik, při užívání antikoncepčních tablet, při zavedeném nitroděložním tělísku, po pohlavní styku, při stresu, v období a přechodu a kojení a v dalších případech). Je účinné je nasadit i po vyléčení specifických výtoků způsobených bakteriemi, plísnění a houbami pro znovunastolení biologické rovnováhy v pochvě.

Intimní pěna GYNTIMA: tuto pěnu je vhodné používat současně s čípky Gyntima. Zajišťuje správnou hladinu hydratace, vláčnost a hebkost pokožky. Díky obsahu bioflavonoidů pomáhá předcházet kvasinkovým infekcím. Intimní pěna je nabízena ve speciálním flakónku s aplikátorem, který z tekutého mycího prostředku vytvoří dávku bohaté, jemné pěny, vhodné k okamžitému použití.

Právě proto, že slovo Gyntima je složeno z pojmů gynekologický a intimní, tato řada se nedávno rozrostla o další produkty, vyvinuté speciálně pro malá děvčátka a předpubertální dívky, pro těhotné ženy a kojící matky a v neposlední řadě i pro ženy v menopauze.

GYNTIMA Dětský intimní mycí gel je určen ke každodenní hygieně malých děvčátek a předpubertálních dívek. Používáním dětského mycího intimního gelu předcházíme u dívek prvním gynekologickým potížím, které se velmi často vyskytují od útlého věku. Malé slečny by si měly osvojit, že umývání intimních partií je nedílnou součástí denní hygieny a tento gel, vyrobený speciálně pro ně, je vlastně i jejich ochráncem, protože používání mýdel a různých sprchových gelů může být pro jemnou dětskou pokožku dráždivé.

V těhotenství, kdy organismus prochází bouřlivými změnami, dochází u mnoha žen i ke změnám jejich pokožky. Proto je potřeba o pokožku důkladně pečovat a již v raných měsících používat správné regenerační a hydratační krémy. Tělový regenerační krém byl speciálně vyvinut pro účinnou a rychlejší regeneraci pokožky v oblasti břicha, stehen a prsou, nejenom v těhotenství a po porodu, ale i v období rychlého nárůstu nebo úbytku hmotnosti a v období adolescence. Látky v něm obsažené stimulují produkci kolagenu a elastinu, a tím zlepšují pružnost pokožky. Regenerační funkci krému zajišťuje zejména vysoký obsah pantenolu, vitaminu E a nenasycených složek přírodních olejů. Kyselina hyaluronová (přirozený hydratační faktor) váže vodu v kůži a napomáhá zvýšení její elasticity. Díky hydratačnímu a hojivému účinku těchto látek je poskytnuta šetrná péče oblasti prsních bradavek, kde dochází k podráždění a vzniku trhlinek během kojení.

V období menopauzy, která může být pro některé ženy obtížná při intimním styku, je vhodné používat ke zvlhčení sliznic lubrikační gel. K tomuto účelu je vhodný Lubrikační gel z komplexní řady GYNTIMA. Účinné látky pomáhají odstranit fyziologické problémy plynoucí z nedostatečné lubrikace, zvyšují kluznost a snižují riziko výskytu drobných poranění poševní sliznice. Antimikrobiální látky snižují možné uplatnění bakteriálních a kvasinkových infekcí a pantenol zklidňuje podrážděné oblasti. Samozřejmě, že lubrikační gel GYNTIMA není určen pouze pro ženy v menopauze, ale pro všechny věkové kategorie jako běžný lubrikační prostředek.

Používáním intimních prostředků komplexní řady GYNTIMA každá žena pozná, že tyto prostředky byly vyvinuty speciálně pro ženy, pro každodenní hýčkání pokožky celého těla.

Reklama