Představíte-li si situaci, kdy přijdete v létě z práce domů do vyprahlého bytu, ulopocení  a mátožní, napadne Vás asi jako první studená sprcha. Ale co potom s načatým večerem? Zpátky do města se Vám už nechce, ale jen tak civět na „telku“ také ne. V takové situaci není nic jednoduššího, než uspořádat malou domácí party. Máte-li fajn sousedy, můžete u nich zazvonit anebo můžete zkusit brnknout kamarádům a zjistit, jestli na tom nejsou podobně.

 

Sušenky a keksy máme většinou každý doma. Ale co takhle překvapit hosty něčím opravdu netradičním! Úspěch rozhodně sklidíte s jakýmkoliv pokrmem připraveným na grilu. Dnes již není problém grilovat třeba i doma na balkoně a odpoutat se tak od městského života. Ale co zvolit k pití? Pivo z lahve možná uspokojí pánskou část osazenstva, ale i tak není moc stylové. Víno je další možností, ale je také jaksi bez nápadu. Své hosty však určitě mile překvapíte, nabídnete-li jim studený orosený koktejl. Nejen, že dobře vypadá, ale je i výborným tipem pro horké letní dny. Hitem letošního léta se tak může stát například známý a oblíbený „BETON“. Osvěžující kombinace Becherovky a toniku spolu s limetkou, hrstí ledových kostek a brčkem je v horkých dnech neodolatelná. Orosená sklenice se zlatavým obsahem podtržená zelení ne až tak tradičně používané limetky zabořené v pohupujících se ledových kostkách z Vás udělá „mistra barmana“. A přitom je tento efektně vypadající a lahodně chutnající koktejl velmi snadný na přípravu i v domácím prostředí. Podle profesionálního barmana Martina Černého z Hemingway Cocktails Service je ideální kombinací pro docílení té nejlepší chuti 4 cl Becherovky, 2 dl toniku, 1 cl limetkové šťávy, plátek limetky a led dle potřeby, respektive venkovní teploty. Můžete také použít 1/6 limetky v kuse a před jejím ponořením do nápoje jednoduše šťávu do sklenice vymáčknout.

 

Ve společnosti „Betonu“ pak přijde dobrá nálada sama o sobě a horký letní večer v rozpáleném městě se tak stane mnohem snesitelnějším a pravděpodobně i velice příjemným.

 

Jaké jsou vaše oblíbené míchané drinky? Už jste někdy vyzkoušeli oblíbený „BETON“????

 

Více zajímavých informací najdete na stránkách http://www.becherovka.cz/cz/koktejly.php

 

 

 

Reklama