Popis: G:\OgilvyPR\!!!! Team 208\2012\DAVYT\OBI\_Produktová komunikace\FOTO + MATERIÁLY\DŮM\vánoce\foto\image3_zdroj OBI.jpgČtvrtá adventní neděle už klepe na dveře a s ní vánoční svátky. Přijde vám, že místo období klidu, míru a rodinné pohody jako z televizní reklamy přichází doba uspěchaných nákupů, spáleného cukroví a navzdory všem předpokladům neuklizeného bytu? Máme pro vás pár tipů, které pomohou snadno, rychle a bezbolestně vykouzlit skutečně tu správnou vánoční atmosféru.

Aby se rčení o klidu a míru stalo realitou, zapojte do příprav celou rodinu. Všechno nemusí ležet na vašich bedrech. Vyzdobte společnými silami interiér vašeho domu či bytu, ozdobte spolu s dětmi, jsou-li větší, či s manželem vánoční stromeček. Více rukou zvládne rychleji a snáze i pečení cukroví nebo přípravu štědrovečerní tabule. Práce vám půjde nejen pěkně od ruky, ale strávíte se svými nejbližšími vzácné a hlavně krásné chvilky.

Sváteční in/exteriér

K té správné vánoční atmosféře náleží i vhodná výzdoba domácnosti. Jak vytvořit vánoční kulisy, aby bylo jasné, že Štědrý den je za rohem a přitom se vyhnout kýči? Podívejme se na osvědčené tipy. Při zkrášlování domovů byste neměly zůstat pouze u vizuální stránky, ale měly byste potěšit i více smyslů – například čich. Provoňte celý byt vůní jehličí linoucí se nejen z přítomného stromečku, ale i omamnou vůní z aromatické lampy. Samozřejmostí by měla být purpura, ale třeba také vonné pytlíčky se směsí koření.  A jak voní Vánoce ve vaší domácnosti?

Popis: G:\OgilvyPR\!!!! Team 208\2012\DAVYT\OBI\_Produktová komunikace\ONYX\2012\xMass_22.11.-24.12.12\Vánoční dům_zdroj OBI.jpgVraťme se ale k vizuální stránce vánočního zdobení. V interiéru, prosyceném vánoční atmosférou, nesmí chybět světlo – ať už mihotavé světlo svíček, nebo umělé osvětlení rozličných řetězů či světelných sítí. Nanejvýše esteticky působí světelné LED pásky a kabely, které můžete připevnit k obvodu nábytku či po obvodu některé ze stěn místnosti. Celou místnost vám zalijí příjemným světlem, které dodá domácnosti nový, slavnostní ráz. Svůj byt můžete ozdobit také vložením svícnu či jiné světelné dekorace do okna. Dům tak bude zkrášlen nejen pro vás, ale i pro kolemjdoucí. V poslední době se také velké oblibě těší venkovní osvětlení. U něj dávejte pozor na označení. Musí se jednat o osvětlení určené pro exteriérové použití. S výběrem toho pravého vánočního osvětlení vám pomůže personál hobbymarketů OBI.  

Tip odborníka:

Popis: Popis: Popis: Popis: Petr Dvořák Moderní LED technologie umožňuje spotřebovat až šestkrát méně elektřiny oproti klasickým žárovkám, což znamená, že můžete popustit uzdu fantasii při zdobení vašeho domu. Bílé světlo LED žárovek je navíc pro lidské oko daleko přirozenější než například žlutá pouliční světla, vyjmenovává výhody Petr Dvořák z plzeňského OBI marketu.

Vánoční dekorace

Neměly bychom zapomenout ani na výzdobu stolů, poliček nebo například volných rohů. Vhodným doplňkem jsou rozličné svícny například v podobě vánočního stromečku či s různými dekory vánoční tématiky. Vánoce jsou nicméně především svátky, které mají svůj původ v náboženství. I proto v nejedné domácnosti najdeme betlém. Tradiční a krásný betlém lze pořídit například ze slámy, vyřezaný ze dřeva, či jednoduše vystříhaný z tvrdého papíru.

Stromek rozzáří každý domek

Popis: C:\Documents and Settings\vaclav.prchlik\Desktop\Jak vytvořit vánoční atmosféru\image1_zdroj OBI.jpg24. prosince navštíví většinu českých domácností Ježíšek. Tak tomu je v dětském světě. My však víme, že za vší slávou se skrývá naše úsilí a touha potěšit své blízké, především právě děti. Vedle shánění dárků je nejdůležitější věcí pořízení a následné ozdobení vánočního stromku. Při výběru pichlavého symbolu Vánoc máme na výběr mezi klasickým přírodním stromkem a moderním umělým. Vybíráme-li řezaný, čili živý strom, měly bychom pozornost věnovat nejen jeho tvaru a celkové kráse, ale také tomu, jak byl uskladněn. Pokud se totiž před naší koupí vyskytoval v teplé místnosti, je jisté, že nám moc dlouho nevydrží a veškerá jeho krása opadá dříve, než přijde Nový rok. Vhodným místem pro koupi vánočního stromku jsou hobbymarkety OBI, kde vám prodavači nabídnou kvalitní stromky. Vybírat zde můžete mezi klasickým smrkem, pichlavou avšak krásnou borovicí nebo vznešenou jedlí.

Popis: C:\Documents and Settings\vaclav.prchlik\Desktop\Jak vytvořit vánoční atmosféru\image2_zdroj OBI.jpgKdo si zdOBI, nezlOBI

Samotnému zdobení by mělo předcházet řádné ukotvení stromečku v patřičném stojanu, aby nedošlo následně k případným nepříjemnostem. Dnes máme na výběr mezi mnoha druhy stojanů, ať už jsou plastové, kovové nebo dřevěné. Do klasických kovových nebo dřevěných stojánků budete muset kmínek částečně sesekat, přičemž tyto stojánky nemají žádnou, nebo jen malou nádobu na případné zalévání stromku. Ten vám tím pádem moc dlouho nevydrží a brzy opadá. Z toho důvodu jsou proto vhodnější stojany plastové, s nimiž se navíc vyhnete jakémukoli seřezávání kmínku. Jsou totiž opatřeny pákou, která stromeček pevně sevře, a vy se nemusíte s ničím výrazně namáhat.

Zdobení by mělo být kratochvílí, která vás a celou rodinu zcela pohltí. K tomu vám může pomoci rádio, z něhož si pustíte vánoční koledy, či televize, kde můžete po očku sledovat nějakou ze záplavy pohádek. Volba vhodných ozdobiček na strom je čistě osobní záležitostí. Pokud ale chcete následovat letošní trendy, volte temně fialovou, čokoládovou, velvet nebo pistáciovou barvu. A jaké barvy na strom preferujete vy? Velké oblibě se těší skleněné vánoční koule, jež mají svůj osobitý půvab a originalitu. Na výběr jsou taktéž ozdoby plastové, tradiční slaměné či dřevěné. Každopádně by stromeček měl odpovídat vašim představám a měl by se celkově hodit do interiéru.

Reklama