Nevíte, co o víkendu? Chtěla byste někam vyrazit sama, nebo s celou rodinou? A co třeba do Prahy na Matějskou pouť! Možná si pomyslíte, že je ještě velká zima, ale času máte dost.

Matějská pouť na Výstavišti v Holešovicích otevře své brány zítra 25. února a potrvá až do 17. dubna.

 

Vzpomínám si, jak jsem jako malá byla s rodiči na Matějské a byl to opravdu velký zážitek. Okamžitě jsem zapomněla na poutě v našem městě. V Praze to bylo o něčem jiném. Všude tolik atrakcí a každá nabízela zcela jiné pokušení.

 

Problém současných poutí v jejich menší návštěvnosti spočívá v ceně vstupů na jednotlivé atrakce. Pokud se na pouť vypraví celá rodina, musí být jejich peněženka hodně "zásobená". Ceny atrakcí se letos na Matějské pouti  pohybují od patnácti do sta korun.

 

Extrarychlý megakolotoč

 

Letos bude na Matějské pouti kolem 135 atrakcí nejen z Čech, ale z celé Evropy, a kdyby rodina chtěla zvládnout alespoň deset procent z nich, je nutné si vybírat. A je opravdu z čeho.

Otevírací hodiny:
úterý – pátek 14:00–21:00 hod
sobota – neděle 10:00–22:00 hod
(vč. svátků, školních prázdnin, Velikonoc)
pondělí: zavřeno (mimo školních prázdnin a svátků)

Pro ty nejmenší budou mimo jiné připravena autíčka, řetízkové kolotoče, minimotorky či nafukovací skákadla. Starší by mohla zaujmout tradiční horská dráha či ruské kolo. Osobně mě láká holandská obří vodní dráha „Wasserbahn“. Vás možná zaujme megakolotoč dosahující extrémních rychlostí „Destroyer“ nebo hydraulický megakolotoč „Extrém“.


Matějská pouť

  • Poprvé v roce 1595
  • Původně se konala u kostelíka na Hanspaulce
  • od roku 1963 pouť v parku Julia Fučíka, dnešního Výstaviště
 

 

Matějská pro handicapované

 

Matějská pouť je pro každého a 20. březen bude patřit handicapovaným dětem a také těm, kteří žijí v dětských a azylových domech. Mají možnost se vypravit na pouť s vychovateli, rodiči a kamarády. Od 12 do 16 hodin budou všem k dispozici atrakce zdarma, včetně parkování.

 

Budou-li si chtít od kolotočů odpočinout, mohou zhlédnout od 12 do 16 hodin představení klaunů ze skupiny Inspirace na Křižíkově fontáně a od 12 do 13 hodin se seznámit s obyvateli Mořského světa.

 

Pražská pouť nenabízí málo, a tak záleží jen na vás, zda se necháte zlákat. A pokud se do 17. dubna na Matějskou pouť do Prahy nestihnete vypravit, po celý zbytek sezony na vaši návštěvu bude na Výstavišti v Holešovicích čekat 22 atrakcí.

Jaké vzpomínky z dětství máte na Matějskou pouť?
Kolik stál vstup na atrakce dřív?
Lákají vás adrenalinové atrakce z Holandska, nebo dáte raději přednost lochnesce?

Reklama