Další velikonoční pozvánka směřuje na Valašsko. Přijďte i vy přivítat svátky jara do Rožnova, do tamního Dřevěného městečka. Program bude bohatý.

Tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů, pomlázka, kraslice, březové metličky a klapatky, trakače, řehtačky i rapače, to vše bude provázet koledníky i návštěvníky valašského Dřevěného městečka.

mestecko

Velikonoční program

7. 4. 2012 Bílá Sobota – od 9.00 hodin připraven jarmark velikonočního zboží – bohatý výběr kraslic, tatarů, rapáčů, píšťalek, velikonočně zaměřené keramiky, pokrmů postních i svátečních. Po celý den budou pro dobrou pohodu vyhrávat rožnovské cimbálové muziky. 

8. 4. 2012 Hod Boží velikonoční – od 9.00 hodin nabídne rožnovský skanzen bohatý kulturní program. Cimbálová muzika přivítá návštěvníky hned u vchodu a k dobré pohodě jim pak bude vyhrávat spolu s cimbálovkou V Billově chalupě tetičky připraví jarní polévku a budou barvit v cibulové slupce vajíčka. A zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se budou chtít podívat, jak se pletou tatary, zdobí kraslice či vyrábějí březové metličky.

malerecka

kraslice

9. 4. 2012 Červené pondělí – od 9.00 hodin bude skanzen ve znamení sváteční šmigrustové pohody, kterou ještě umocní cimbálová muzika.

Velikonoce na Valašsku – tradice a zábava pro celou rodinu!

mapa

použitý zdroj: www.kudyznudy.cz

Reklama