Svátky jara – Velikonoce, už pomalu klepou na dveře. Po celém Česku budou probíhat velikonoční oslavy, jejichž součástí jsou řemeslné jarmarky, připomenutí tradic ve skanzenech nebo speciální prohlídky na hradech i zámcích. V tomto týdnu vám přineseme několik tipů, kam za svátky jara vyrazit.

 Začneme hlavním městem Prahou, kde na mnoha místech už vypukly velikonoční trhy.

staromak

Oslavy Velikonoc v centru Prahy budou letos ve znamení návratů ke kořenům a tradicím. Vyrazit na ně můžete na Staroměstské náměstí či Václavské náměstí. Kromě prodejních stánků s velikonočními symboly a suvenýry vyroste, jako každoročně, na Staroměstském náměstí pódium, na němž se bude odehrávat zajímavý kulturní program, který vyvrcholí o velikonočním víkendu a velikonočním pondělí.

Nasát pražskou velikonoční atmosféru však můžete už nyní. Velikonoční trhy propukly na mnoha pražských náměstích, včetně Staroměstského a Václavského, už v sobotu 24. března, a potrvají až do neděle 15. dubna.

kraslice

V chystaném programu na Staroměstském náměstí nebude chybět programové menu v podobě folkloru, lidové hudby, tance, divadel a dětských představení. Zájemci si budou moci zakoupit tradiční velikonoční drobnosti a dekorace. Na své si přijdou také milovníci dobrého jídla a pití.

Náměstí rozkvete třešňovými sady. Nejmenší návštěvníky jistě zaujmou hravé postavičky, které zkrášlí velikonoční břízu i prostor Staroměstského náměstí. K vidění budou žlutá kuřátka i plyšoví zajíci s pomlázkami či nůšemi kraslic. Děti čeká také jarní zábava v dětské Staroměstské dílničce, kde si mohou vyrobit velikonoční dekorace, naučit se plést pomlázku nebo se dovědět víc o velikonočních zvycích.

praha

Přijeďte přivítat svátky jara - Velikonoce - do Prahy

mapa

použitý zdroj: www.kudyznudy.cz

Reklama