Milé ženy-in,
prodloužený víkend máme za sebou a možná nás děsí představa celého pracovního týdne. Proto mě napadlo, že by určitě některé z vás mohlo potěšit, že už tento víkend budou ve Starém Hrozenkově (hraniční přechod se Slovenskem směr Trenčín) konat 47. Tradiční kopaničářské slavnosti.

Jedná se o folklórní festival. Spousta tanečních souborů a přehlídka všech možných krojů, kde to ještě dnes můžete normálně vidět. Nemusíte se bát, že byste umřely hlady a žízní, protože pro vás budou připraveny stánky s občerstvením, grilovaná kuřata, klobásky, bramboráčky, pití všeho druhu a mimo jiné i Žmolkovice. To je kořalka ze slivovice, medu a špeku. Najde se některá z vás, která tento nápoj už pila? Jak vám to chutnalo a jaké to mělo následky? Přiznám se, já tu odvahu neměla.

Pro děti tam budou kolotoče, na kterých se ovšem můžete do dětských let vrátit i vy. Kromě jiného samozřejmě i ukázka lidových řemesel a pouťové perníčky.

Pokud je to pro vás příliš daleko nebo máte už na tento víkend jiný plán, nezoufejte! Já se s největší pravděpodobností na tuto slávu chystám a připravím vám z tohoto místa zajímavou reportáž ;)

Podrobný program této akce máte zde: http://www.staryhrozenkov.cz/archiv/XLVII.asp

Reklama