5cf1135e4a5eaobrazek.png
Rokytnice nad Jizerou leží v jednom z nejmalebnějších horských údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor. Jak v zimě, tak v létě sem proto míří spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. V rámci letní sezóny si přijdou na své zejména milovníci přírody, turistiky a cykloturistiky. Ze dvou lanovek, které převážejí návštěvníky na hřebeny západních Krkonoš v rámci zimní lyžařské sezóny, bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky. Pouhých 500 m od výstupní stanice lanovky Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických cest k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. Moc pěkná procházka je také k Mumlavskému vodopádu, Pančavskému vodopádu nebo na Labskou boudu či Vrbatovu chatu. V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklo výletů čerpat inspiraci.
5cf1134e24ed0obrazek.png
Od června bude v provozu také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky.  Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, v nejbližších dnech bude na SKIROKY.CZ dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Přímo u nástupiště lanovky najdete lanový park v korunách stromů a otevřena bude také půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

V červnu bude středisko otevřeno pouze o víkendech. Od 1. července bude lanovka i bikepark v provozu denně, a to po celou dobu letních prázdnin. Od září pak přejedeme znovu na víkendový provoz.

„Zahájení letošní turistické sezóny v Rokytnici vychází na Den dětí, proto jsme se rozhodli umožnit všem návštěvníkům do 15 let jízdu lanovkou zdarma. Akce platí pouze v sobotu 1. června a vztahuje se výhradně na jízdné. Těšíme se na všechny výletníky a doufáme, že červen přinese konečně příznivé počasí, aby měli turisté motivaci vyrazit do hor,“ zve do Krkonoš Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

A proč nejezdí také lanová dráha na Lysou horu?
5cf1136ce5b29obrazek.png

Výstupní stanice lanovky na Lysé hoře leží v chráněné zóně Krkonošského národního parku. S ohledem na zdejší vzácnou přírodu je pohyb turistů v okolí výstupní stanice lanovky v letních měsících zakázán, zejména proto, že zde není napojení na turistickou cestu.
V rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října, bude ale lanová dráha na Lysou horu v provozu v režimu okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici - a stane se tak jakýmsi největším kolotočem v rámci Rokytnické pouťové zábavy.

Provozní doba lanovky a bikeparku: 9:00 – 17:00 hodin, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána (polední pauza)

Více na SKIAREAL-ROKYTNICE.CZ
5cf1138494e03obrazek.png

Reklama