Chtěli byste vědět, jakým způsobem je možné zdravě a hlavně dlouhodobě zhubnout? Jak se vyvarovat nejčastějším chybám při snižování váhy? Jaké pohybové aktivity jsou ke snížení váhy nejvhodnější? Kdy je nejlepší s hubnutím začít? Jak správně sestavit jídelníček? A proč je pro lidi s nadváhou a obezitou dobré pokusit se snížit svou váhu alespoň o 5–10 %?

obesitaPřijďte se v rámci Evropského dne obezity poradit do speciálních Poraden pro zdravé hubnutí, a to v pátek 21. května 2010. Poradenské stany budou umístěny v Praze před Palácem Flóra a v Brně ve spodní části Malinovského náměstí, v obou městech od 10 do 17 hodin.

V každém stanu budou speciálně vyškolené nutriční terapeutky, které vám změří index BMI, přeměří pas a budou informovat o nebezpečí viscerálního tuku, který s jeho obvodem přímo souvisí. Na základě změřených hodnot vám poradí, jakými kroky lze nejlépe upravit vaši váhu, aby dosažené výsledky byly trvalé, snížení nebylo dramaticky skokové a nedocházelo k nechtěnému jo-jo efektu. Terapeutky zároveň zodpoví vaše otázky týkající se zdravého hubnutí, správného stravování, dlouhodobého a trvalého udržování váhy, pomohou také vysvětlit např. rozdíl mezi léky a potravinovými doplňky, které se často k hubnutí užívají a jež nemají, na rozdíl od léků, klinicky ověřený účinek.

Pokud se nemůžete dostavit do poradenských stanů, připravili jsme pro Vás také možnost on-line poraden zdravého hubnutí. Každý den budou na Vaše otázky odpovídat přední čeští odborníci na obezitu, a to vždy dvě hodiny denně až do 21. května na internetové stránce www.medispo.net.

Pod záštitou alli od společnosti GSK se budou moci zájemci poradit o zdravém hubnutí i ve vybraných lékárnách se speciálně vyškolenými farmaceutickými laborantkami. V období od 21. do 22. května 2010 se v lékárnách dozví nejenom cenné rady jak zdravě a trvale zhubnout, ale dostanou možnost vyzkoušet si první volně prodejný lék na hubnutí s 50% slevou. Seznam lékáren, které se do projektu zapojily, lze nalézt na www.denobezity.cz.

Evropský den obezity

obesitaEvropský den obezity je nezávislá celoevropská iniciativa, která se snaží apelovat na to, aby obezita a nadváha začaly být vnímány jako akutní celospolečenský zdravotní problém, který v současnosti nabývá epidemických rozměrů, a nikoliv jen jako kosmetická záležitost stovek jedinců. Mottem letošní kampaně je „5–10 za zdravější Evropu". Jejím hlavním posláním je podpořit lidi, kteří mají problémy s nadváhou a obezitou ke snížení jejich hmotnosti, změně životního stylu a zlepšení jejich celkového zdravotního stavu a kvality života. Více informací o Evropském dni obezity naleznete na: www.obesityday.eu a www.denobezity.cz.

 

 

Reklama