Ostravská hvězdárna a planetárium Johanna Palisy má každý měsíc připravený zajímavý program pro děti. Do konce ledna můžete stihnout pořad s názvem Pojďte s námi za hvězdami, Jak lidé pojmenovávali oblohu, nebo Cestovatel Uff a hvězdná monstra.

Děti se rozhodně nudit nebudou. Všechny programy jsou připravovány zábavnou formou, děti se dozví mnoho zajímavých a nových informací a budou se zároveň bavit.

Do konce ledna stihnete s dětmi ještě následující program...

Pojďte s námi za hvězdami

středa 26. 1. 2011, v 16 hodin

hvězdy„Co můžeme na obloze obdivovat nejvíce? Slunce svit a záři hvězd a taky tanec Měsíce." A nejen to. Na obloze je toho k vidění a k obdivování dost, musíme se však umět dívat.

V pořadu vám představíme Slunce a některé objekty hvězdné oblohy. Potom se vrátíme zpět na Zemi a podíváme se, jak se mění příroda v různých ročních obdobích. Pořad je napsán formou rozhovoru dvou dospělých a dvou dětí, prokládán je jednoduchými básničkami.

  • Celý program trvá asi 40 minut, pro děti od 7 let

 

Jak lidé pojmenovávali oblohu

oblohastředa 26. 1. 2011, v 18 hodin

Podnikneme cestu do minulosti: budeme zkoumat, kdy lidé poprvé začali dávat jména skupinám hvězd na obloze, zamyslíme se nad původem zvířetníku a dovíme se, jak se stará řecká souhvězdí, zděděná patrně z Mezopotámie, dostala prostřednictvím Arabů do Evropy a jak pak zámořské plavby Evropanů umožnily přidávat na oblohu souhvězdí nová, jaký z toho povstal zmatek a jak jej ukončilo teprve století dvacáté.

  • Program trvá 55 minut, pro děti od 7 let

 

Cestovatel Uff a hvězdná monstra

Uffsobota 29. 1. 2011, ve 14 hodin

Vesmírný cestovatel Uff brázdí galaktické křižovatky. Na planetě Zemi zatím nesmí přistát, tak alespoň prozkoumává vesmír v okolí sluneční soustavy. Pozoruje mezihvězdné mlhoviny, hvězdy ve stádiích bílých trpaslíků a červených obrů, dokonce letí vstříc hvězdě, která co nevidět vybuchne jako supernova.

  • program trvá 45 minut, je určen dětem od 9 let

Kompletní program planetária a hvězdárny i na další období najdete ZDE.

  • Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy
  • VŠB - Technická univerzita Ostrava
  • 17. listopadu 15
  • 708 33 Ostrava-Poruba

Pro zvětšení mapy kliněte na obrázek...

mapa

 

Reklama