Máte rádi zvířata? A kočičky zvlášť? Výborně, pak neváhejte a navštivte 3.celostátní umísťovací výstavu opuštěných koček, která proběhne 27. dubna v prostorách Mramorového sálu pražské Lucerny. Vítani jsou všichni, vstupné činí jedna kočičí konzerva.

Akce, které se zúčastní hned několik ochranářských organizací (OS Podbrdsko, Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, 1. společnost za práva koček, Macík Černiv, Kočka v tísni Litoměřice), bude probíhat v neděli od 10 do 17 hodin.

Smyslem výstavy je jednak umístění co největšího množství vystavovaných koček, jednak nashromáždění dostatku krmiva a finančních prostředků pro ta zvířátka, která si lidé domů neodnesou. Vstupenku (potravu pro kočičky) spolu s jinými potřebami (záchůdky, škrabadla, přenosky, hračky ...) můžete zakoupit přímo na místě.

Možná si říkáte, proč tak vehementně výstavu inzeruji, když nejsem členem žádné ochranářské organizace a doma ani kočičku nemám. Vlastním pouze pejska a za současných podmínek si číču rozhodně nemůžu dovolit, je toho až až. Přesto se všemi opuštěnými a ubohými tvory soucítím. Jasně, mohu si dát ruce do klína a říct si, na tom nezáleží, svět nezměním, nikdy se mi nepodaří pomoci všem zvířátkům bez domova, tak proč jen některým ...

Jenže tohle není můj styl uvažování. Když jsem loni o vánocích zavítala na 2. umísťovací výstavu koček, nic jsem si odtud sice neodnesla, ale dodnes mě hřeje pocit, že právě ta má konzerva přišla nějakému kocourovi vhod. Vždyť v konečném součtu na Albertov zavítalo více než 900 návštěvníků, kteří společně se sponzory darovali tunu krmiva!

Všem proto vřele doporučuji: Přijďte, potěšte se pohledem na kočičky a zauvažujte, zdali to, co vám v životě schází, není právě chlupatý společník. A pokud si kočičku pořídit nemůžete, věnujte alespoň konzervu. Bude vás hladit pocit, že jste udělali dobrou věc.  

        
Reklama