Společnost Husqvarna srdečně zve do Botanické zahrady v pražské Troji, kde se v pátek 28. června uskuteční den plný dětských her a soutěží. Program ve znamení tvořivosti a her bude probíhat ve venkovní expozici Botanické zahrady, areálu Sever.

foto

Akce nazvaná Den pro rodinu bude probíhat od 11 do 19 hodin. V krásném prostředí zahrady bude připraveno mnoho tvořivých stánků a dílen, kde si děti budou moci otestovat své dovednosti a popustit uzdu fantazie. Malí návštěvníci si budou moci vyzkoušet například zasadit vlastní květinu, potisknout tričko, vyzdobit květináč, vytvořit mandalu nebo malovat na nejrůznější materiály. Připraveny jsou i soutěže o drobné ceny, zvídavé kvízy nebo malování na obličej, nebude chybět ani divadelní dílna, muzikoterapie či tance v rytmu afro.Součástí programu bude i možnost svézt se na některém z traktorů a riderů Husqvarna. Tatínci jistě ocení ukázku zahradní techniky, všechny stroje jim přítomní odborníci rádi předvedou a vysvětlí.

namaluj

Současně se Dnem pro rodinu probíhá v Areálu Sever i výstava kaktusů a sukulentů. Představuje rostliny z jihoamerické Atacamy,  atlantické Makaronésie či severoamerické Sonorské a Chihuahušské pouště.Poprvé budou k vidění i bizarní kultivary kaktusů pocházejících z japonského šlechtění.

zkus

Do areálu Sever si můžete udělat příjemnou procházku Botanickou zahradou od skleníku Fata Morgana či z areálu Jih. Pokud využijete MHD, jeďte autobusem 144 nebo 102 ze stanice metra Kobylisy na zastávku Na Pazderce, která je kousek od vchodu do severní části zahrady. Vedle vstupu je také parkoviště, které mohou využít ti, kdo pojedou autem. Další informace naleznete na webových stránkách www.botanicka.cz.

Reklama