Tesco nabízí široký výběr tuzemských i zahraničních vín. Na veletrhu Víno&Delikatesy představí vína pod vlastní značkou Tesco Finest a Tesco Standard.

tescoČeši si hledají cestu k vínu, zajímají se o jeho původ a snaží se v oblasti vína vzdělávat. Širokým sortimentem vín vychází zákazníkům vstříc společnost Tesco, které nabízí pod vlastní značkou vína špičkové kvality ze zahraničí a z tuzemských vinařství. V tuto chvíli je v nabídce víno od dvou desítek lokálních dodavatelů, exkluzivní spolupráce s dalšími malými vinařstvími z Moravy se plánuje. Vzorky jednotlivých vín budou moci lidé ochutnat na veletrhu Víno&Delikatesy ve dnech 24. až 26. dubna.

Tuzemská vína dosahují vynikající kvality a jejich prodej převažuje. „Z našich dat vyplývá, že zákazníci mají větší zájem o vína tuzemská, která vedou v prodejích a představují celých 65 %. Nejprodávanější tuzemskou odrůdou je Modrý Portugal, který se podílí na celkových prodejích přibližně patnácti procenty. Mezi bílými víny je nejoblíbenější odrůdou Muller-Thurgau s přibližně desetiprocentním podílem na prodejích,“ komentuje Jiří Mareček, tiskový mluvčí společnosti Tesco.

„Prodej vín je ovlivněn sezónností a počasím. V zimním období se více pijí vína červená, v jarním a letním období převažují vína bílá a růžová,“ říká sommeliérka společnosti Tesco Eva Svobodová. Dále vidí svůj hlavní úkol v přípravě takové nabídky vín, ze které si vybere každý zákazník, a jak sama říká: „sto lidí, sto chutí a já se snažím, aby si v prodejnách Tesco každý našel tu svoji oblíbenou, ale zároveň měl možnost si zaexperimentovat.“

V současnosti nabízí Tesco téměř tisíc druhů vín. Vlastní značky vín - Tesco Finest a Tesco Standard - budou prezentovány na mezinárodním veletrhu Víno&Delikatesy* v Praze ve dnech 24. až 26. dubna.

Vlastní značky vín Tesco:

Tesco Finest jsou vína vybírána pod vedením Laury Jewellové, která má titul Master of Wine. Tímto titulem se může pyšnit pouze pár desítek lidí na světě. Vína jsou vybírána z nejznámějších světových oblastí a v typických odrůdách. Jsou skutečně světovou špičkou v poměru ceny a kvality. Tímto titulem se pyšní například Premier Cru Champagne dry, Alsace Pinot Gris či Marlborough Sauvignon Blanc.

Značku Tesco Standard pro Tesco lahvuje Vinselekt Michlovský, jedno z nejznámějších tuzemských vinařství, držitel několika prestižních ocenění, mimo jiné Vinařství roku 2009. Vína jsou vybírána v šaržích, která jsou určena exkluzivně pro Tesco.

Tipy Evy Svobodové, sommeliérky Tesco:

  • TescoTesco Finest Viňa Mara Rioja, Reserva 2007, Španělsko, oblast Rioja

Tmavá rubínově červená barva s fialovými odlesky. Výrazné víno s tóny malin a vanilky ve vůni. V chuti se objevuje plnost, červené ovoce a tóny sudu, ve kterém víno zrálo. Vyznačuje se dlouhou dochutí. Podáváme k červeným masům, zvěřině a steakům. Podáváme při teplotě 14–16 °C.

Tesco, cena: 249 Kč

  • Tesco Pálava pozdní sběr, Ročník 2012, ČR, oblast Morava

TescoVůně vína je expresivní, květnatá, s výrazným projevem tropického ovoce a s plnou extraktivní, medově kořenitou chutí, s lékořicí a exotickým ovocem. Svým charakterem je toto víno výrazně aromatické a kořenité. Vhodné je k drůbeži, pečeným rybám a také ke světlým partiím krůtího masa. Podáváme při teplotě 10–12 °C.

Tesco, cena: 205 Kč

* Již 16. ročník mezinárodního veletrhu pro gastronomii Víno&Delikatesy 2013 se koná ve dnech 24. až 26. dubna v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Na největším veletrhu v nových zemích EU se již tradičně schází milovníci jídla a pití, ale především profesionálové z domova i ze světa, aby posoudili, jaké nové trendy vznikají a jaké  špičkové produkty mohou získat do svých obchodů a restaurací. Společnost Tesco zde najdete u stánku č. 22.

Reklama