V úterý 13. června 2006 se od 19:30 hodin v klubovém prostoru v Dlouhé 37 v Praze (dvě budovy od klubu Roxy, 2. patro) bude konat benefiční večer,  jehož výtěžek bude určen na pomoc indonéskému městu Yogyakarta a jeho okolí, které bylo minulý týden zasaženo silným zemětřesením. Návštěvník může na obnovu poničených oblastí přispět zakoupením vstupenky v hodnotě 150, 250 nebo 500 Kč.

 V první ("tradiční") části večera se představí javánské a balijské tance, hudba javánského orchestru gamelan a balijského nástroje gendher, ve druhé polovině benefice vystoupí mladí indonéští hudebníci žijící v České republice. Večer završí koncert české skupiny milo.

V průběhu celé akce je možné ochutnat indonéské dobroty.

Součástí benefice bude i promítání obrázků z Indonésie, včetně záběrů se zemětřesením poničené oblasti s komentářem Michaely Rybkové, která ještě před pár dny zažívala zemětřesení a jeho následky na vlastní kůži. Díky ní budou mít diváci možnost dozvědět se, jaká byla situace v Yogyakartě bezprostředně po katastrofě a jak probíhaly záchranné práce.

Benefiční večer pro Yogyakartu pořádá občanské sdružení Tenggara ve spolupráci se společností Paguyuban Indonesia-Ceko, horolezeckým klubem Matahari a přáteli Indonésie.

Více informací o benefičním večeru, situaci v Yogyakartě i Indonésii najdete na webových stránkách www.tenggara.net

Reklama