Že někomu uteče pes, zatoulá se kočka nebo uletí andulka, na tom bych neviděla nic tak zvláštního, ale když se vám na dvorek dobývá cizí prase, to už stojí za pozornost! A když to prase vypadá spíš jako „divočák“, a ne jako růžový domácí čuník, kterého znáte z českých zabíjaček, tím spíš.

Z ničeho nic se objevilo mezi stádem našich koní. Co by ne, prase je stádové zvíře a má rádo společnost. Přestože se k němu koně nechovali zrovna přátelsky a odháněli ho, prasátko zůstávalo v jejich blízkosti. Vždycky, když koně ztratili ostražitost a přestali si ho všímat, vmísilo se mezi ně. Kdo ví, co ho k nim tak přitahovalo. Jídlo to nebylo určitě, neboť výběh se podobal spíš velkému bahništi než louce, kde by se dalo něco ukousnout. Bylo jasné, že touží po jejich přítomnosti.

„To je všechno hezké, ale já ho tady nechci,“ řekla rezolutně majitelka koní a zabránila mu, aby vběhlo společně s koňmi do stáje. Jenomže podcenila jeho inteligenci. Prase oběhlo dům a našlo si cestu jinudy. „Dobře, tak pro tentokrát tady zůstaň, ale zítra ti najdeme páníčka a půjdeš domů.“ Prasátko se spokojeně uvelebilo na slámě a spalo v maštali celou noc. Ráno opět vyběhlo se stádem do výběhu a drželo se v jeho blízkosti.

To byla příležitost, abych si udělala pár snímečků.

Jednoduchou vylučovací metodou se přišlo na to, komu vepřík patří, a začalo se jednat. „Ano, jedno prase mi chybí,“ řekla pravá majitelka, „ale ono je hodné, čistotné a nikomu dosud nevadilo.“ Patrně nezdrhlo poprvé, usoudili jsme. „Ale co my tady s ním? Nebudu přece živit cizí prase!“ trvala na svém majitelka koní. „Přijďte si ho odchytit.“

Odchyt jsem na vlastní oči neviděla, ale z vyprávění vím, že se prasátku moc nechtělo a dalo velkou práci ho „ulovit“. V nově vyhlídnutém domově se mu zalíbilo a možná nebude dlouho trvat a „štětináč“ se zase objeví.

V každém případě bylo prasátko moc roztomilé a věřím, že by se dalo snadno ochočit. Alespoň mně docela hezky pózovalo.

Podívejte se na fotoalbum

Máte také nějakou zajímavou příhodu se zvířaty?

Nesejde na tom, jestli s domácími, nebo divoce žijícími.

Máte nějaký zážitek z pozorování zvířat v přírodě?

Pořídila jste zajímavou momentku a chcete se s ní pochlubit?

Určitě i vaši domácí mazlíčci budou nepřeberným zdrojem veselých, nebo překvapivých kousků.

Napište nám. Na vaše příhody a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek?

Balíček vlasové regenerační kosmetiky Alterra s Aloe Vera a granátovým jablkem

Kondicionér, šampon a maska

sampony

Reklama