Co byste řekly tomu, kdybyste našly peněženku se sto padesáti tisíci? Žádaly byste nálezné? Je slušné nálezné vyplatit, když se jedná o tak velký obnos, který poctivý nálezce vrátí?

Moje peněženka je taková normální, má vše, co potřebuji, přihrádky na účtenky, na papírové peníze a přihrádku na mince, dokonce tam mám psa, kterého jsem měla jako malá, a mou kamarádku. Dokonce tam mám slevové a bonusové karty a platební kartu. Na doklady mám pouzdro zvlášť. Protože už takhle peněženku nezapnu pro nepořádek v ní.

peněženka

Mám ráda peněženky takové akorát, ani velké ani malé. Musí mi padnout desingem a hlavně praktičností do oka. Barva se mi také musí líbit. Nemám ráda takovou tu hodně barevnou divočinu, spíše volím jednobarevné a nebo tmavší, kvůli špíně. Ladit s kabelkou rozhodně nemusí, protože kabelky hodně střídám a střídat ještě peněženku, to už se mi tedy nechce. Musím říci, že peněženka mi vydrží dlouho, to kabelka rozhodně néé. Jsem holt asi drban : ))))

Příhod s peněženkou mám mnoho. Ty, na které rozhodně nezapomenu, vzpomenu teď Vám.

Ta první příhoda se stala pár dní před štědrým dnem. Jeli jsme nakoupit něco do železářství. Bylo hned po výplatě, takže peněženka plná. No jo, jenže manžel, když nastupoval do auta a tu peněženku měl v kapse, se mu při sednutí na sedačku z kapsy nadzvedla a vypadla pod auto a my odjeli. Samozřejmě jsme to zjistili až u našich.

Sice jsme hned sedli a jeli před obchod, ale peněženka byla fuč. Při našem štěstí jsme přijeli domů a tam vzkaz kde peněženku najdeme od naši známé. Ti lidé, co ji měli, byli dost překvapení od koho to víme a za nález si vzali 4 tis a to nám řekli, že můžeme být rádi, že jsme nemuseli mít nic. 

A druhá příhoda ta byla opačného rázu. Jednoho dne děti našli takovou tu velkou kabelkovou pánskou tašku a v ní bylo něco kolem 150 tis. Manželé jeli kupovat do svého baráčku dřevěné podlahy a mužský nechal tašku na střeše jejich auta a odjel a ta taška ulítla a kluci jí našli někde u cesty. Hned jsem koukala do ní a zjistili jsme, že v ní byly všechny doklady a taková hromada peněz.

Po dlouhém snažení se jim dovolat nakonec telefon vzali. Přijeli a poděkovali a dětem přivezli krabičku 5ti čokoládek kinder. Také se pamatuji, že jsme našli v Brně v košíku peněženku a dali ji na informace, podle chování té paní věřím, že peněženka skončila u ní.

Tak to jsou nějaké strasti s peněženkou a penízků u mě, a že jich nějakých bylo.

Čtenářka Kytinkak

Milá Kytinkak, koukám jak blázen na ten nepoměr: Jednou si někdo vezme za nález 4tisíce a a podruhé dětem za peněženku se 150tisíci dají jen (s prominutím) levnou čokoládu

Co tomu říkáte, milé ženy-in. Napište nám svůj názor?Jak je to podle vás s nálezným? Jaká by měla být výše odměny?

redakce@zena-in.cz

Reklama