lazne

Máte ráda lázně, léčebné a relaxační procedury? Pak pro vás máme skvělou zprávu. V sobotu 5. června bylo otevřeno v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku nové Centrum odpočinku a relaxace v odkazu V. Priessnitze.

Cílem celého projektu byla modernizace všech vodoléčeb a balneoprovozů pro zajištění vyššího standardu a modernějších prostor pro poskytování nejen léčebných procedur, ale i kvalitnějšího ubytování pro klienty a hosty lázní. Lázeňský dům Priessnitz tak nabízí pro ubytované klienty kompletní nabídku služeb – ubytování, stravu, procedury i možnost občerstvení v Denním baru a klienti tak mohou v nádherném prostředí pod jednou střechou využít všech nabízených služeb.

Slavnostní otevření nových balneoprovozů proběhlo v sobotu 5. června v 11 hodin za účasti hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, olomouckého arcibiskupa mons. Jana Graubnera a vedení lázní. Po přestřižení pásky byly provozy na cca 2 hodiny otevřeny pro prohlídku veřejností. Během celého víkendu od 4. do 6. června byl připraven kulturní a společenský program, v sobotu ve 20 hod proběhl v Kongresovém sále v rámci otevírání nových balneoprovozů Slavnostní večer.

Rekonstrukce balneoprovozů v lázeňském domě Priessnitz započala v říjnu 2009 a byla ukončena v květnu 2010. Projekt zahrnoval modernizaci všech vodoléčeb a 12 apartmánů.

Při rekonstrukci vznikly tyto nové či rekonstruované provozy:

Tradiční procedury

lazne

Obsahují koupele v dřevěných vanách, šatny, saunový svět – 3 typy saun (aroma, finská a parní), ochlazovací bazének a sprchy, odpočívárnu a whirlpool pro 6 osob.

Prostor pro tradiční procedury se nachází v pravé části léčebného domu Priessnitz. Zahrnují koupele v dřevěných vanách určených pro tradiční procedury (jako je například Priessnitzova jednofázová či dvoufázová pololázeň) a byly zde také vytvořeny nové šatny. V prostoru tradičních procedur byl nově vybudován tzv. Saunový svět. V Saunovém světě jsou umístěny 3 typy saun – aromasauna, finská sauna a parní sauna. Dále je zde k dispozici ochlazovací bazének a sprchy, Priessnitzův chodníček pro koupele dolních končetin, whirlpool pro 6 osob a prostor pro odpočinek s možností občerstvení. Celý prostor evokuje návrat k tradici zakladatele moderní vodoléčby V.Priessnitze. Budou se zde využívat vodoléčebné postupy založené na střídání chladových a teplotních podnětů. Design je přizpůsoben tradičním metodám vodoléčby - dřevo, kámen + moderní materiály podlah a dělících stěn z vysokotlakého laminátu.

Moderní wellness

lazne

Obsahuje vany pro koupele, skotské střiky, hydromasážní vany, bazének pro koupele dolních končetin, whirlpool pro 4 osoby.

Moderní wellness se nachází v levém křídle léčebného domu Priessnitz. V nově pořízených vanách nabízíme jak tradiční koupele – perličkovou, bylinnou, rašelinovou, koupel se solí z mrtvého moře, tak i nově koupele s aromaolejem, s květy růže, s mandlovými květy, vinnou koupel a relaxační pivní lázeň. Nové hydromasážní vany mají zabudováno cca 130 masážních trysek a kombinací vhodné teploty a proudu vody dochází ke svalové relaxaci. U jedné hydromasážní vany je k dispozici hydraulický zvedák se sedákem  pro imobilní pacienty. Bazének pro koupele dolních končetin bude určen ke koupelím s využitím střídání teplé a studené vody. Whirlpool pro 4 osoby je umístěn samostatně, je zde k dispozici prostor pro odpočinek, sprcha a občerstvení. Celý prostor moderního wellness je koncipován jako místo k relaxaci, načerpání sil, nacházení rovnováhy a snižování rizika civilizačních chorob. Prostor koupelí je ponechán vcelku, aby působil maximálně vzdušně, jednotlivé procedury jsou odděleny skleněnými paravány z kaleného skla s potiskem.

Studio Beauty

lazne

Obsahuje vany pro koupele, přístroj VIP Line, lymfodrenáže, Waldman celotělový a lokální. Studio Beauty se nachází ve východním křídle léčebného domu Priessnitz. V tomto studiu budeme řešit dermatologické problémy a problémy týkající se formování postavy, zkrášlování těla pomocí prostředků s vlivem na zevní i vnitřní prostředí těla, zlepšení stavu kůže, pleti, docílení lepší kvality života klientů. Je zde zakoupen nový přístroj VIP Line, jež dosahuje vysokou účinnost při redukci tukových vrstev a odstranění celulitidy, zpevnění a vyhlazení pokožky a zlepšení okysličení tkání (tyto přístroje jsou v ČR pouze 3). Dále zde budeme poskytovat další procedury – lymfodrenáže, koupele, dermatologické ošetření pomocí přístroje Waldman apod. Celý prostor je vzdušný, jednotlivá lůžka jsou oddělena kaleným sklem provedení satine a příčkami z vysokotlakého laminátu.

Elektroléčba, parafínové a rašelinové zábaly

Zrekonstruovaný prostor pro výše uvedené procedury.

Individuální techniky a masáže

V rámci projektu byly zrekonstruovány masérny pro individuální techniky, došlo ke kompletní úpravě místností, podlahových krytin, výmalby, sprch a vybavení.

Apartmány

lazne

Během rekonstrukce bylo kompletně zrekonstruováno 12 aparmánů v léčebném domě Priessnitz – koupelny, chodbičky, podlahové krytiny, malba, částečně vybavení novým nábytkem a dekorativními prvky.

Součástí rekonstrukce byla i oprava teras a výměna oken pro zajištění lepších termoizolačních podmínek.

Znáte Priessnitzovy lázně v Jeseníku? Byla jste tam někdy?

Reklama