Tančírna. Místo uprostřed hor, místo, kde se lidé sházeli za zábavou, tancem a hudbou. Místo, které můžete podpořit a roztančit tento malý konec světa a oživit tak Tančírnu uprostřed Rychlebských hor.

Tančírna, která se nechází uprostřed Rychlebských hor byla před několika lety zachráněna před demolicí. Kapela Priessnitz a Nadace Via by ráda tuto krásnou secesní stavbu podpořili a pomohli jí vdechnout znovu svůj původní účel i podobu. A proto je finanční podpora nezbytná.

 

Na co tedy půjdou vaše darované peníze?

Cílem je dostat do odlehlého regionu kulturu, za kterou lidé dosud museli jezdit do velkých měst. Díky vašim darům se v Tančírně uskuteční koncerty, mezinárodní festival a série tanečních večerů, od swingů po klasiku. A především: dobový taneční bál. Do Tančírny tak vrátíme to, co do jejích prostor patří. Tanec, hudbu, umění, život.

Jak můžete také podpořit Tančírnu?

Priessnitz zahrají na mimořádném, benefičním koncertě, jehož výtěžek poputuje na oživení unikátní secesní stavby v Rychlebských horách. Právě z kraje mlh, z Jeseníků a Rychlebských hor, Priessnitz pocházejí. Koncert se koná v rámci oslav dvacátého výročí založení Nadace Via, která podporuje aktivní lidi proměňující místo, kde žijí.

ddd

Foto: Facebook Nadace Via

Reklama