Při tropických vedrech se přes den snažíme chladit všemi možnými prostředky. Ať už dodržujeme pitný režim, nebo vyhledáváme klimatizované prostory, usilujeme o to, abychom se cítili komfortně. Co ale dělat, když teplota na teploměru ani v noci neklesne pod tropickou hranici a vedro sálá otevřeným oknem? Zkuste našich 5 tipů a spěte pohodlně až do rána.

spani

  1. Přes den nechte okna zavřená a zatáhněte závěsy i žaluzie. Větrání omezte jen na ráno a večer. Přes noc si nechte okna otevřená.
  2. Pitný režim dodržujte přes den a večer už ho nedohánějte. Ledviny budou přes noc pracovat a nutit vás na záchod. Vyvarujte se také těžkým jídlům, která tělo zahřívají zevnitř.
  3. Dopřejte si vlažnou sprchu, ale ne ledovou. Při vlažné se otevřou póry a horkost z těla tak lépe odchází. Pokud je opravdu velké horko, dejte si před spaním nachladit lahev s vodou a přikládejte ji na tělo.
  4. Omezte konzumaci většího množství alkoholu. Ten totiž přispívá ke snížení hladiny krevního cukru a vaše tělo se nedostane do hlubokého spánku.
  5. Namísto klimatizace zainvestujte do kvalitní prodyšné matrace (např. Metis od Moravia Comfort). Matrace z latexové pěny s příměsí gelových částic zajišťují optimální klima pro spánek a navíc mají mírně chladivý efekt. Jádro s oboustranným děrováním pak zabraňuje hromadění vlhkosti a dbá na správnou cirkulaci vzduchu.
Reklama