seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Není důležité, jakým způsobem rtěnku nanášíte, ale prioritou by měla být příprava rtů. Pokud se na ni zaměříte, můžete se těšit na dlouhou výdrž i přes nepřízeň počasí, mluvení, jezení a pití.

1. Peeling

Není nic horšího, než když máte šupinky na rtech a vezmete si tmavou rtěnku. Ta vám nedokonalosti totiž ještě zvýrazní a to vůbec nevypadá dobře. Proto si vždy před aplikací rtěnky udělejte peeling, který si dokonce můžete udělat samy doma. Stačí smíchat krupicový cukr s medem a po dobu jedné minuty rty přejíždět. Smyjte teplou vodou a první krok je hotový.

2. Hydratace

Po peelingu by měla přijít nějaká forma hydratace, nejlépe v podobě balzámu na rty, který by měl být opravdu vyživující, proto si vyberte nějaký kvalitní, které obsahují například oleje. Ty vašim rtům dodají hydrataci a šťavnatost. Tento krok je důležitý zejména v zimě, kdy spousta lidí trpí na suché rty.

3. Konturovací tužka

Někteří tvrdí, že používat konturovací tužku je staromódní, ale je to velmi dobrý pomocník, zejména v případě, že máte vrásky kolem úst nebo má rtěnka tendenci se rozpíjet. U tekutých matných rtěnek není ale tolik potřebná.

4. Maska na rty

Používat jen balzám na rty nestačí a zvláště v tom případě, kdy nosíte rtěnku několikrát do týdne, rty tedy dostávají zabrat. Mrkněte se do nejbližší drogerie nebo parfumerie a podívejte se po maskách na rty, které byste měli používat alespoň jednou za 14 dní, ale záleží na tom, v jakém stavu máte rty a jak často nosíte rtěnky.

5. Pozor na více vrstev

Máte tendence přes den rtěnku přetírat a vytvářet další vrstvy? Pozor, někdy to může být na škodu, protože se rtěnka může začít drolit a to nevypadá dobře. Měly byste rtěnku nanášet jen tam, kde chybí a použít k tomu malý štěteček.

obrazek.jpg

1. Mac, 544 Kč, 2. Gabriella Salvete, 161 Kč, 3. Max Factor, 127 Kč, 4. Loreal Paris, 215 Kč, 5. Lancome, 970 Kč,
6. Sisley, 1170 Kč 7. Avon, 89 Kč, 8. Yves Rocher, 399 Kč, 9. Sephora, 390 Kč, 10. Dior, 1170 Kč

Foto: Se souhlasem Notino, Loreal, Lancome, Sisley, Avon, Yves Rocher, Sephora, Douglas
Zdroj: autorka článku, Vogue, Instyle