S přicházejícím jarem se zvyšuje hladina pohlavních hormonů - ne nadarmo se tedy o měsíci květnu mluví jako o měsíci lásky. Již naši předkové prostým pozorováním zaznamenali, že produkce těchto hormonů v tomto měsíci již dosahuje hladin, které jsou schopny ovlivnit i psychiku.

AcnevacA aktivitou pohlavních hormonů je mimo jiné podmíněno i akné. Platí, že zvyšující se hladina pohlavních hormonů může projevy akné zhoršit. K tomu se navíc s příchodem teplého počasí přidává i další faktor, a to zvýšené pocení.

Na druhou stranu je jaro také obdobím, kdy začínáme odkládat části oblečení, které nám v zimě pomáhaly zakrýt naše nedokonalosti. Ty jsou tak nyní viditelné na první pohled, a to už může být pádným důvodem k tomu, abychom pro svou pleť opět začali něco dělat. A navíc – zanedlouho tu bude léto, období, kdy můžeme své tělo vystavit v plavkách slunečním paprskům. I proto je ideální začít řešit tento problém s akné už nyní, než bude viditelný na první pohled.

Co je akné?

Největším orgánem lidského těla je kůže. Ta svými obrannými mechanismy chrání tělo proti vniknutí škodlivých látek a mikroorganismů, a zabraňuje tak vzniku infekce. Přesto může dojít k poruše těchto mechanismů a oslabení imunity, které se může projevit také na zdravotním stavu kůže – mimo jiné i ve formě akné.

Akné patří mezi neinfekční chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz, s kterým se setkávají dospívající i dospělí. Nejčastěji se objevuje na tváři, šíji, hrudníku a zádech, popřípadě také na podpaží a hýždích.

Projevy akné bývají nejhorší v období dospívání (acne vulgaris). Mezi příčiny vzniku akné patří především hormonální nerovnováha, nadměrná tvorba mazu, ucpávání folikulů rohovými buňkami a osídlení mikroby. Maximum výskytu akné v období dospívání dosahuje vrcholu kolem 16. – 18. roku a k ústupu dochází většinou kolem 20 – 21 let u dívek, u chlapců kolem 22. – 24. roku. Po 25. roku věku akné přetrvává přibližně u 5 % pacientů, přičemž v posledních letech je zaznamenám vzestup prodlužování věkové hranice výskytu akné zejména u dospělých žen, a to až v 31 % případů do 45–50 let.

Co s tím?

Aby se projevy akné zmírnily nebo vůbec neobjevily, je důležité obnovovat celkovou obranyschopnost organismu, a zvláště pak kůže. „Jedním ze způsobů, jak zvýšit celkovou obranyschopnost organismu i kůže, je modulace imunitních mechanismů pomocí přípravku ACNEVAC, který je vyroben nejmodernějšími biotechnologickými a purifikačními technologiemi. Obsahuje neškodné části bakterií, které jsou častými původci kožních infekcí a které stimulují imunitu a tím posilují přirozenou obranyschopnost organismu,“ vysvětluje přední česká odbornice na léčbu akné doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc. „Naše studie potvrdila účinnost podávání přípravku ACNEVAC na zmírnění projevů acne vulgaris u 88 % pacientů“.

Acnevac

Doplněk stravy ACNEVAC

  • ACNEVAC je vyroben speciální technologií z bakteriálních kmenů nejčastějších původců kožních zánětlivých onemocnění acne vulgaris, furunkulózy a mikrobiálního ekzému
  • ACNEVAC mohou užívat muži i ženy
  • ACNEVAC obsahuje v jednom balení dávku na tři měsíce
  • ACNEVAC se užívá 1x denně
  • ACNEVAC je doplněk stravy volně prodejný v lékárně bez lékařského předpisu
  • ACNEVAC není určen jako náhrada pestré stravy
Reklama