Had, nejtemnější znamení čínského horoskopu, převezme vládu nad světem po Drakovi. Stane se tak 10. února letošního roku. Rok pod nadvládou Hada ale nemusí nutně znamenat katastrofy...

Čínský horoskop má jedno specifikum, nezačíná totiž vždy ve stejný den. Rok Hada, šestého znamení čínského horoskopu, je stanoven na 10. února 2013 až 30. ledna 2014. Letos bude tento rok spojen s elementem vody.

snake

Jací jsou Hadi?

Jedním slovem záhadní. Jsou moudří a intuitivní, mají umělecké sklony, mohou být ale i dobrými diplomaty, filozofy či mazanými obchodníky. Had nezapomíná, dokáže být dlouho klidný, ale jeho mysl je stále ve střehu. Kalkuluje, manipuluje a když to nejméně čekáte, zaútočí. Hadi bývají silné charismatické osobnosti a říká se, že kdo má v rodině Hada, ten nikdy nepozná bídu. Hadi zkrátka umí vydělat peníze.

V čínském horoskopu symbolizuje Had protipól Drakovi, je temnou silou proti světlé. Toto spojení je nám dobře známé z čínské filozofie a ze symbolu jin a jang, který zobrazuje spojení dvou opačných, navzájem doplňujících se sil.

Jaký bude rok Hada?

Jak už charakteristika znamení napovídá, půjde jistotně o rok přelomový, který bude nabytý událostmi. Dařit se bude na poli umění, hudby, divadla, vědy... Je více než pravděpodobné, že letos mnoho věcí vyvrcholí, ať už jde o věci dobré či zlé. Započatá díla budou dokončena. Mimochodem pro Českou republiku je rok Hada opravdu zajímavý, vždyť Sametová revoluce proběhla také v roce, kterému vládl...

Kdo se narodil ve znamení Hada?

V redakci máme hned dva Hady, jsem jím já a moje nová kolegyně Lucka Paličková. Narodili jsme se oba v dubnu 1977. Vás ale jistě, milé čtenářky, spíš zajímá, které známé osobnosti historie, byly Hady. Tak tedy...

Z Čechů například malíř Zdeněk Burian, básníci Josef Kainar a Vladimír Holan, herec Vladimír Menšík, režisérka Věra Chytilová, herec Jiří Grossman či politik a dosluhující przident Václav Klaus.

Ve světě pak ruský spisovatel Michail Alexandrovič Šolochov, italský herec Bud Spencer, politici John Fitzgerald Kennedy a Idira Gándhíová, americký umělec Bod Dylan či španělský tenor Placido Domingo.

Znáte někoho ve svém okolí, kdo se narodil v roce Hada?

Čtěte také...

Reklama