V horkých letních měsících není nic lepšího než vychutnat si lehký oběd či večeři v podobě salátu. Pokud do něj přidáte správné ingredience, připravíte si svěží a zároveň výživné jídlo. V prodejnách Albert najdete zajímavou nabídku čerstvých salátů od lokálního dodavatele z Lysé nad Labem. Mezi stálice patří ledový, hlávkový nebo římský salát, na oblibě pak rychle získávají saláty little gem.

Sklizeň v plném proudu

Albert

AlbertS obchody Albert spolupracujeme více než deset let. Do jeho supermarketů a hypermarketů dodáváme pestrý výběr listové zeleniny z našich polí v okolí Lysé nad Labem,“ říká Branislav Pavlík ze společnosti G's a doplňuje: „Za každým vypěstovaným lístkem se skrývá spousta práce. Díky dlouholetým zkušenostem a pečlivým pracovním postupům ručíme za prvotřídní kvalitu i čerstvost naší zeleniny.“

Právě nyní vrcholí sezóna a poptávka Čechů po čerstvé zelenině a salátech stále roste. „Naši zákazníci si v poslední době velice oblíbili zelenou i červenou variantu salátu little gem,“ potvrzuje Markéta Beránková, nákupčí sortimentu zeleniny v obchodním řetězci Albert. „Prodeje balení obsahující dva malé saláty little gem rostou meziročně ve vyšších desítkách procent,“ upřesňuje Beránková a dodává: „Pozorujeme, že Češi stále raději sahají také po balených salátech určených přímo ke spotřebě.“

Z pole přímo na váš stůl

Albert

Zákazníci obchodů Albert naleznou na pultech širokou nabídku salátů a další sezónní zeleniny, u které mohou mít jistotu, že pochází z tuzemské produkce a urazila nejkratší možnou cestu z polí přímo na prodejní pulty. Nakupujícím je k dispozici pestrá škála listové zeleniny od klasického ledového či hlávkového salátu až po rozmanitý výběr balených salátů. Zde naleznou například oblíbenou rukolu, polníček nebo baby špenát či kadeřávek.

„Saláty jsou na léto ideální lehkou a v případě správného výběru surovin i výživově plnohodnotnou variací oběda či večeře.  Základem při přípravě salátů je kombinování zdrojů bílkovin, zdravých olejů a vhodných sacharidů,“říká Margarita Iliopulu, nutriční terapeutka z týmu FitBee, spolupracovníků programu Zdravá 5.

Albert

AlbertČerstvou zeleninu od společnosti G’s marketing z Lysé nad Labem najdou zákazníci v obchodech Albert již od roku 2009. Vybírat mohou z nabídky několika druhů čerstvých salátů a dalších prakticky balených krájených salátů.

Rok pro pěstitele z Lysé nad Labem startuje v únoru, kdy začíná výsev ve sklenících. V první polovině března se pak sázejí první saláty na pole. Za necelý měsíc a půl už je zelenina připravena ke sklízení. Do obchodů se první úroda dostane koncem dubna a na začátku května. Poslední sazení probíhá do poloviny srpna a sklízí se pak do poloviny října.

www.albert.cz