Milovníci sněhových radovánek mají v této sezoně možná poslední příležitost užít si bílé nadílky. Následující dny budou ještě ve znamení sněhových přeháněk, ale o víkendu už se přihlásí o slovo přicházející jaro.

Podle meteorologických předpovědí bude dnes sněžit na horách i v nížinách, obloha bude převážně zatažená a rtuť teploměru nevyšplhá výše než na tři stupně nad nulou. Několik centimetrů nového sněhu lze očekávat i v úterý. Nejchladnějším dnem v týdnu bude nejspíš středa, kdy by teplota mohla klesnout až na minus sedm stupňů. Opět se připravte na zataženou oblohu a odpolední sněhové srážky.

V druhé polovině týdne už přijde oteplení, v odpoledních hodinách až na pět stupňů. Sníh lze očekávat na horách, v nížinách přijde déšť. Během pátku zůstane počasí stejné. O víkendu bude ještě tepleji a oblačnosti také ubude. Při polojasné obloze se rtuť teploměru vyšplhá až k sedmi stupňům.

Přestože kalendářní jaro začne až 20. března ve 12.40 hodin, zima už nám pomalu dává sbohem. Během této sezony už sníh zřejmě nenapadne.

Těšíte se na jaro?

Reklama