Odstrašující zážitek z jedné resaturace nám poslala čtenářka s nickem Vodfon: „Vyčepní byl ožralejší, než rota vojáků a jeho obsluhovatelnost dosahovala bodu mrazu. Příbory mu padaly po zemi, pivo si manžel objednával natřikrát a i tak bylo doneseno až po 15 minutách“.píše. Zbytek se dočtet v jějím příspěvku, za který moc děkujeme.

Krásný den. Nejprve začnu ukázkou, která vypadá jako groteska! Ale stalo se, v jedné nejmenované hospůdce. Vyčepní byl ožralejší, než rota vojáků a jeho obsluhovatelnost dosahovala bodu mrazu. Příbory mu padaly po zemi, pivo si manžel objednával natřikrát a i tak bylo doneseno až po 15 minutách. Ruce se mu třásly, jako stoletému důchodci a tak měl manžel „ krýgl“ zasviněný durchumdurch“od pěny, mokrý a nevzhledný.

Ti, co si dávali jídlo, byli taktéž povinni svou objednávku zopakovat, nehledě na to, že měl velký problém, vůbec něco na lístek napsat. Jakmile se mu to podařilo, chtěl psát znovu. Ještě šťeští, že tento ožralý kus byl do cca hodiny vyměněn statnou blondýnkou, která jej víc než zdatně zastoupila.

Když navštívíte restauraci Elektra v Luhačovicích, máte zcela jiný zážitek, než o kterém jsem tady psala. Narazit v Česku na číšníka, který by patřil do kategorie “Obsluhoval anglického krále“, je zhruba tak pravděpodobné, jako potkat v centru Prahy muflona. Jeden exemlář tohoto vzácného živočišného druhu, můžete v této restauraci potkat. Číšnici se tam střídají tři, nebo čtyři. Nadstandartní výkony odvádějí všichni, ale toho, co má již zmínené kvality, poznáte bez potíží. Srší zjevným nadšením pro svou práci, vypadá jako člověk, který od malička nechtěl dělat nic jiného, než se starat o hosty. Pokud se sem vrátíte, po několika dnech, bude si pořád ještě pamatovat, jestli pijete kávu s mlékem, nebo bez něj a jak velkou.

Kdyby byla kuchyně tak bravurní jako ten číšník, snad bych se tam i přes velkou vzdálenost stěhovala. Ale vyměnit Severní Moravu za Jižní, tak to by byl pěkný kus cesty.

Vodfon

Já tady nechci orodovat za pražské číšníky, ale myslím, že jim křivdíte. Asi jste na ně neměla štestí

 

Máte také nějakou příhodu z restaurace? Odstrašující i potěšitelnou Pochlubte se a napište na redakce@zena-in.cz

Reklama