Kdo by si nevzpomněl na herecké výkony Michaela Hofbauera. Dnes ho řadíme mezi tak zvané „dětské herce“. Tento talent v roce 2004 zjistil, že trpí rakovinou...

Herec Michael Hofbauer nejvíce zazářil v dětství, například v seriálech Pan Tau či My všichni školou povinní. Většinou hrával sígry. Z filmové branže se ale, na rozdíl od mnoha svých kolegyň a kolegů „dětských herců“, neztratil. V posledních letech jsme ho viděli například v seriálu Ulice nebo filmu Škola princů.

Michaelu Hofbauerovi v roce 2004 oznámili, že má zhoubný nádor - jak na tuto těžkou dobu vzpomíná a co vzkazuje ostatním nemocným?

Život je hrou vyhranou - když zvedneš sázky...

hofblauer

V roce 2004 mi začal na krku růst nádor. Nepřikládal jsem tomu žádnou váhu, až v roce 2006 jsem šel na operaci, kde se prokázalo, že jde o nádor zhoubný. Mé pocity nebyly nijak dramatické - prostě jsem si to tak nebral. Jen teď mám občas, jednou za čas, chvilkovou depresivní náladu, ale s tím se dá bojovat.

Chtěl bych vzkázat lidem, kteří onemocněli touto chorobou, hlavně to nevzdávejte! Oporou vám mohou být přátelé, rodina a kamarádi. Prostě blízcí lidé, kteří vaši nemoc neberou tragicky, nebo aspoň nedávají své smutné pocity tolik najevo a snaží se nenásilně pomoci.

Jak zpívá klasik Petr Spálený: Život je hrou vyhranou - když zvedneš sázky...
Michael Hofbauer

POŠLI PŘÍBĚH - CENA NADI URBÁNKOVÉ

Sdružení Rakovina věc veřejná založilo projekt „Pošli příběh - Cena Nadi Urbánkové“, na kterém spolupracuje s magazínem Žena-in.cz. Projekt je určen všem lidem, kteří přišli jakýmkoli způsobem do kontaktu s rakovinou.

S nejzajímavějšími příběhy se setkávat také na stránkách magazínu ŽENA-IN.cz.

Čtěte také...

Reklama