Na začátku léta jsme vyhlásili výzvu, abyste nám napsali své příběhy, postřehy, které se pojí s mykózami kůže a nehtů. Děkujeme za vaše zajímavé příběhy a podněty pro další články na toto téma, které pravidelně uveřejníme ve speciálu plísně, zajímavé informace najdete také na stránce zena-in.cz/nechciplisen.

c

Vybrali jsme pět čtenářek, které za jejich příspěvek odměníme balíčkem od redakce. Pokud vás toto téma zajímá, můžete nám napsat na email nechciplisen@zena-in.cz. Budeme rádi za vaše podněty.

Zde jsou příběhy čtenářek, které jsme vybrali:

Robredo

Dnes mohu rozdávat rady ohledně mykózy zvláště v místech palců na nohou. Před lety jsem si přečetla článek, ohledně zarůstání nehtů na nohou. Napsala jsem redakci, která mi poslala kontakt doktorky Chlebníčkové, se kterou byl článek napsán. Neváhala jsem paní doktorce napsat a ta mě objednala do své ordinace na Karlově náměstí v Praze na tzv. mokrou manikúru. Následně jsem se dozvěděla, že mám nejen zarůstající nehet, ale i mykózu na nehtu u palce. Mám velkou nohu č. 42 a ještě k tomu dlouhé palce! Chtěla jsem je mít alespoň KRÁSNÉ. Dostala jsem cenné rady, zakoupila si příslušné přípravky a po delší době jsem mykózu úspěšně vyléčila. Poté začal hon za krásnými nehty přímo z reklamy. Cca za rok jsem měla ty nejhladší a krásně bílé nehty.

Conan

Já bohužel trpím na mykózu prstů na nohou a mezi prsty a je to opravdu můj veliký problém :-( Poprvé se mi tyto problémy objevily asi před třemi lety, kdy mě stále svědila a pálila kůže mezi prsty na nohou a po nějakém čase se mi kůže začala i loupat a po nějakém čase se mi na nehtech dělaly ošklivé žluté skvrny, nehty začaly praskat. Kamarádka mi říkala, že to vypadá na mykózu a poradila mi pár domácích receptů jako koupel nohou v heřmánku, koupel v octové vodě, potírání česnekem. Vše jsem poctivě zkoušela ale bez výsledku a dokonce bych řekla, že mé problémy s mykózou se ještě zhoršily. Byla jsem smutná z toho, že v létě nemůžu nosit sandálky, nalakovat si nehty a musím používat zavřenou obuv :-( Už jsem tohoto problému měla vážně plné zuby tak jsem zašla za lékařem na kožní, který mi napsal nejdříve sprej na mykózu, ale ten zabíral pouze minimálně, tak mi napsal pan doktor roztok a mastičku. V roztoku jsem si nohy 2x denně myla a poté namazala mastí. Musím říci, že asi po 14 dnech mé problémy s mykózou začali mizet a do měsíce jsem měla nožičky jedna báseň :-) Teď už zase mohu v létě nosit sandálky a lakovat si nehty a někdy je opravdu lepší zajít za doktorem než dát na babské rady.

Jasmína

Plísní nehtů trpí můj tatínek. Zpočátku je léčil díky své partnerce babskými radami, nedbal na to, že to asi nebude nejlepší léčba. Plíseň se nezlepšovala. Šel tady k lékařce a ta mu poradila přípravky, které koupil v lékárně. Poctivě kapal každý den na nehty roztok a po půl roce měl konečně zdravý hezký nehet. Naštěstí to nenechal dojít do znetvoření nehtu a i přes babské „zaručené“ recepty zažehnal s lékařkou včas. Je to ale úmorná léčbě, ve které se musí vydržet.

MartinaT

Mám zkušenost s léčbou plísně nohou. Chytla jsem ji nejpíš ve fitku, kam často chodím. Občas jsem si zapomněla vzít žabky a nejspíš jsem se tam nakazila, že jsem po dlaždičkách chodila bosa. Naštěstí to bylo jen mezi prsty, ne v nehtech. Koupila jsem si v lékárně mast a každý den si ji mazala mezi prsty. Trvalo mi to dva měsíce, než jsem ji vyléčila. Pak mi lékárnice ještě doporučila sprej do bot, které jsem všechny vystříkala, aby plíseň zmizela i z bot. To je myslím hodně důležité, nezapomenout na boty, protože pak se můžete léčit dokola... naštěstí teď mám nohy krásně čisté, bez prasklin mezi prsty.

Blanka

Plíseň mezi prsty je myslím nemoc, kterou má snad každý. U nás v rodině mezi dospělými to tak bylo. Pozoruji to hlavně po zimě, kdy nosím kozačky a další zavřené boty. Taky tomu nepřispívají silonové ponožky a podkolenky, v nich se noha paří. Je dobré si nohy často prohlížet a hned při podezření sáhnout po mastičce, která plíseň léčí. Sice to pak trvá minimálně měsíc, než se plíseň vyléčí, ale nechat to rozjet je pak běh na dlouhou trať to vyléčit. Mám obavy, abych nechytla plíseň nehtu, to je nejspíš větší trápení než plíseň mezi prsty.

 

Pro dobrou orientaci jsme pro vás připravili speciální stránku www.nechciplisen.cz, kde najdete základní důležité informace, ostatní články najdete v rubrice zdraví, budou vycházet celé léto. Pokud by vás napadl nějaký dotaz, nějaký problém, který sami řešíte, napište nám na redakční email nechciplisen@zena-in.cz, vaším tématem se budeme zabývat.

Užijte si léto bez plísní, a pokud se s ní perete nebo ji během léta objevíte, u nás na stránkách najdete řešení. Vše na www.nechciplisen.cz.

Čtěte také:

Reklama