Aleš a Fanda rádi ukazují na prstíčkách, kolik jim je dohromady let. Malá dvojčátka jsou vůbec pěkní čertíci a jeden dospělý je málokdy pochytá, když se rozhodnou vydat se každý na jinou světovou stranu. Není se co divit, že péči o ně babička, u které je jejich maminka nechala a už se pro ně nevrátila, nezvládla. Ostatní bráškové a sestřičky už žijí u příbuzných, ale na Aleše a Fandu už nikdo nezbyl. Takže je kojeňák poslední možnost?
5beacd538ee92obrazek.png

Jana je hodně vzdálená příbuzná, která o dalších dětech neuvažovala ani náhodou. Když ale při návštěvě Alešovy a Fandovy babičky slyšela, co dvojčátka čeká, zatrnulo jí a začala horečně přemýšlet, jak pomoci. A u přemýšlení nezůstalo: Jana o dvojčátka začala pečovat a vyřizovala si i úřední záležitosti, aby se jich mohla ujmout natrvalo. Čertíci si prostě získali její srdce.

Zoufalý nápad
5beacd5a4a4eeobrazek.pngJenže tady příběh nekončí. Vlastně se zdá, že všechno bude ještě horší, než to vypadalo. Janin partner si na nový režim nezvykl, začal být agresivní a děti začínaly i končily den pláčem. Jenže Jana už si neuměla představit, že by se jich vzdala.

Ze zoufalství ji vysvobodil nápad sociální pracovnice. Nechtěla by se stát pěstounkou a využít rovnou i ubytování v SOS dětské vesničce? Jana se tam při nejbližší příležitosti byla podívat a nechtělo se jí věřit, že by ji a klučíky potkalo takové štěstí. Ti dva se při průzkumu prostorného domu celé dvě hodiny nezastavili a po odchodu se nechtěli hnout ze zahrádky před domem. A když po několika dalších týdnech stáli u dveří s baťůžky a plyšáky v rukou, nevěřili vlastním uším. „Tady teď bydlíme… tady zůstaneme, tohle je naše doma“, říká Jana Fandovi a Alešovi a zkouší zastavit slzy, které se jí tlačí do očí.

Život na zámku
Trvalo ještě pár dní, než si dvojčátka zvykla na svůj zámek. Ale teď už se cítí opravdu doma! Dvakrát opuštěné děti, kterým hrozilo umístění do ústavní péče, běhají venku po oplocené zahrádce a mají spoustu nových kamarádů. To se čertíkům líbí! Baťůžky leží v koutě dětského pokoje tak, jak je tam Aleš s Fandou tehdy ještě s nedůvěrou odložili. Snad už tam zůstanou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍBĚHY OHROŽENÝCH DĚTÍ.5beacd7950502obrazek.png

Reklama