Milé čtenářky,

během měsíců července a srpna proběhla na stránkách zena-in.cz soutěž se společností Electrolux, která v letošním roce slaví 90. narozeniny. Výzva majitelům nejrůznějších dobových spotřebičů „Máte starý? Dáme vám nový!“ oslovila mnoho lidí, kteří se rozhodli zaslat fotografie starých spotřebičů a vyhrát spotřebiče nové.

Téměř dvacet českých domácností zapátralo na půdách a ve sklepích a odeslalo své příspěvky do této soutěže. Tři nejlepší si spolu s jejich příběhy můžete prohlédnout zde:

P1000705.JPGPříběh vysavače Electrolux – Model V

Při vyklízení půdy na chalupě byl objeven zaprášený kufr s vysavačem. S nálezem vysavače se původnímu majiteli okamžitě vybavil nesmrtelný Ota Pavel a jeho Smrt krásných srnců a z nostalgie se rozhodl si starožitnost ponechat. Až s výzvou, kterou společnost Electrolux zveřejnila u příležitosti svých 90. narozenin, se rozhodl vyměnit starý vysavač za nový. Kvalita značky Electrolux zajistila tomuto vysavači k radosti původních majitelů dlouhodobou funkčnost.

vysavač 001.jpgPříběh vysavače Electrolux – Model V

Vysavač pocházel z rodiny manžela původní majitelky. První vzpomínky jsou asi z let 1948-1950. V rodině prarodičů se s ním pravidelně každý týden vysávaly 2 byty, a také následující generace jej úspěšně využívaly, a to i po změně síťového napětí ze 120 V na 220 V. Používal se s transformátorem asi až do r. 1970 až 1975. Poté byl i s transformátorem uschován jako rarita po prarodičích.

P1010105_resize.JPG

Příběh vysavače Electrolux – Model V

Vysavač patřil babičce původního majitele. Do její rodiny se dostal darem, a to vzápětí po skončení druhé světové války. Dárcem byl hrabě Jan Nepomuk Harrach. Vysavač byl funkční až do nedávna, pouze jej bylo nutné opatřit transformátorem pro napětí 220 V.

Reklama