Simona se stala, bohužel, mladou vdovou. Její manžel měl tragickou nehodu na motorce, na místě zemřel. I po devíti letech, které od tragické události uplynuly, nebylo dne, kdy si na svou lásku ze střední školy nevzpomněla. I přesto, že v jejím životě byl již nový partner. S Martinem se seznámila před třemi lety. Byla ráda, že konečně našla někoho, kdo jí uměl opět vykouzlit úsměv na rtech. Před rokem a půl začala mít Simona opět živé sny o zesnulém manželovi. Nebyly sice už tak smutné, jak tomu bylo po jeho smrti, ale nesly v sobě něco, co ji znepokojovalo. Na jeho slova, která vnímala během spánku, nedala. Což se jí šeredně vymstilo.
5aec487215228obrazek.png

Vše začalo v době, kdy se Simona s Martinem domluvili, že si koupí nové vybavení do domu. Ten obývali oba, ale vlastníkem byl on. Simona svůj byt prodala. Většina věcí, které si vyhlídli, sice byla nad jejich finanční limity, což se Simoně nelíbilo, ale partner ji vždy přemluvil. Tehdy se objevil první sen. Ten spočíval v jedné zásadní věci, Simonin manžel jí před novým partnerem varoval. „Po probuzení jsem si pamatovala jen útržky. Co mi ale utkvělo v paměti je, jak mě mrtvý manžel upozorňuje, ať okamžitě od něj odejdu. Nebudu lhát, že jsem nad snem následně nepřemýšlela. Nakonec jsem pouze mávla rukou,“ popisuje Simona. Ta během půl roku vyčerpala většinu finančních rezerv. Občas si říkala, jestli nejsou zbytečně marniví, ale Martin ji přesvědčil, že ne.

„Čím více jsem utrácela, tím sny nabývaly na intenzitě. Nikdy nebyly stejné, ale jednoho společného jmenovatele měly, manželovo naléhání, abych peníze nedávala, abych Martina opustila atd. Sny jsem registrovala, ale neposlouchala.“ Simona většinu věcí platila v hotovosti ze svého. Měli totiž s partnerem úmluvu, že ona vybaví dům, on zařídí zahradu. „Když jsem viděla plány na zahradu, jásala jsem. Bylo tam vše, co jsem si přála, včetně obrovského bazénu. Říkala jsem si, kde na to vezme, ale on mi tvrdil, že mu brzy vyjde velký kšeft. To opakoval vždy, když jsem po něm chtěla nějaké finance. Čím více jsem naléhala na to, aby také něco zaplatil, začal mluvit o budoucnosti. Plánoval miminko, po kterém jsem toužila, zásnuby, svatbu a dovolené. Mně se jeho sladká slova tak líbila, že jsem mu ve všem slepě věřila,“ přiznává Simona.

Martin se s ní zanedlouho rozešel. Simonu vyhodil z domu, nedal jí téměř nic z toho, co koupila. Celá situace se neobešla bez extrémně vyhrocených momentů. Trvalo to dlouhé týdny a výsledkem je to, že Simona se nastěhovala k bratrovi a nemá vůbec, ale vůbec nic. „Vše řeším i s právníkem, ale nemá to smysl. To říká i on. Neměla jsem tam trvalé bydliště. Nic není na splátky s mým jménem, prostě nemám šanci. Většina žen si pomyslí, že jsem blbá, ano, máte opravdu, byla jsem. Měla jsem totiž věřit snům, slovům mrtvého manžela!“

Čtěte také:

Uložit

Reklama