Poslední čtenářský příspěvek si dnes můžete přečíst od čtenářky Lacetky, která si jednou pořídila starožitný svícen. Co se však nestalo...

Čtenářka Lacetka je poslední přispěvatelkou do tématu o strašidelných historkách. Její příběh je provázaný s prastarým svícenm...


Ahoj redakce a ženy-in, přidávám taky jeden příběh k dnešnímu tématu „plného tajemství“.
Kdysi dávno, před lety... to když jsem ještě byla vdaná - jsme se s bývalým manželem jednou ocitli v části města, do které jsme běžně nechodili. Museli jsme vyměnit sklo ve dveřích a tady bylo jediné známé sklenářství. Když jsme vše vyřídili a vraceli se k autu, míjeli jsme taky krámek s vetešnictvím. Chvilku jsme si prohlíželi výlohu a nakonec jsme zašli zvědaví dovnitř. Bylo tam spousta krámů, retro věcí i vyložených kýčů, ale pár z nich nás zaujalo, jelikož byly naprosto originální. Jednou z nich byl i krásný železný trojhlavý svícen, který jsme si nakonec i koupili. Postavili jsme ho do obýváku, s tím, že zítra na něj koupíme ještě nějaké hezké svíčky. K tomu už ovšem nikdy nedošlo.
Tu noc, asi tak kolem jedné po půlnoci, se začaly dít docela divné věci. Nejdřív nás probudila strašná rána. Něco prásklo dveřmi od kuchyně, jako když se udělá velký průvan. Až na to, všechna okna byla zavřená. Všechno jsme překontrolovali a šli si zas lehnout. Ale já už jsem usnout nemohla, cítila jsem, že se něco děje, co by se nemělo dít. Asi za třičtvrtě hodiny po prvním incidentu se ozvaly další divné zvuky. Tentokrát začal sám od sebe vrčet elektrický kartáček v koupelně. Jeho samovolné zapnutí je přitom nemožné. Řeknu Vám, byl to docela strašidelný pohled, na ten rachtající kartáček ve dvě v noci.., takový klasický hororový záběr, ovšem v domácím prostředí.
No, po krátké společné úvaze a dedukci toho, co že se to v bytě tak radikálně změnilo během uplynulých 24 hodin, jsme usoudili, že to dělá ten antikvariátový svícen. A že musí okamžitě pryč. Nechtěli jsme ho ale jen tak „vyhodit z okna“. Zabalila jsem ho teda do novin a dala před vchodové dveře, s tím, že ho druhý den půjdeme vrátit.
Tu noc už se nic nedělo, ale já jsem měla něco jako sen. Když jsem se ráno vzbudila, měla jsem pocit, že znám najednou celý ten příběh. Viděla jsem tři dívky, různého věku, tři setry. Pocházely odněkud z Balkánu, asi Rumunsko, ale minulého století. Zdálo se mi, že všechny tři jednoho jarního dne nešťastně zahynuly, že utonuly v místní řece, v duchu jsem viděla i to místo. A taky se mi zjevilo, že tento svícen je jejich, že ho vyrobil vlastnoručně jejich otec, pro ně nebo na jejich památku.
Ráno jsem si ten svícen šla poprvé pořádně prohlídnout. Kupodivu tam před dveřma pořád byl. Byl skutečně s třemi hlavami, a to doslova, nějak jsem si toho předtím vůbec nevšimla. V každém rameni byla vytepaná dívčí hlava, pokaždé jiná tvář - na nejkratším rameni byla ta nejmladší, na nejdelším ta nejstarší. Zírala jsem na ně a v hlavě se mi odvíjel jejich společný, nešťastný osud. Pomodlila jsem se v duchu za jejich duše, i za tu jejich otce a poslala jsem je, ať jdou - za božím Světlem, k Bohu, aby se v něm společně zase všichni potkali.
Svícen jsme ještě ten den odvezli zpátky do krámku. Chlápek sice nechápal, ale peníze jsme zpátky nechtěli, takže si ho vzal. No a já od té doby podobné obchůdky obcházím obloukem a je mi jasné, co už si nikdy do bytu nekoupím.
Lacetka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Dvě z dnešních přispěvatelek získají knižní dárek. Jaký? Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Mezi dalších pět přispěvatelek rozdělím 10.000 speciálních bodů do březnového kola naší Věrnostní soutěže.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama