Dobrý den,
o slevách, módních novinkách, nákupech a jiných věcech :)
 
S přátelským pozdravem
 
Lucie 

  

 

 

 

          Móda je hra        

 

 

            Mám zbrusu nové semišové holínky,  kožený kabátek, sametové sako, volány na sukni, výšivky na kabelce,  hřebínek do drdolu, novou hypnotickou vůni ve fialovém flakónu – a to všechno pěkně uložené ve skříni. Měla jsem šifonovou blůzu, hedvábné šaty, peříčka na náušnicích, korálky na sandálech a muší brýle a nosila je jen o dovolené.

 

Všechno to, a ještě spoustu jiných věcí, jsem přitom poctivě nakoupila, úplně sama si na ně vydělala, nemusela si půjčovat od rodičů, dělat dluhy u známých, jezdit stopem nebo načerno tramvají, nestály mě nájemné -  a přesto se bráním vzít nové oblečení ven.

 

Mám známou, která se už nemůže dočkat, až její muž s dětmi odjedou na dovolenou, ona potom může jít tajné úspory utratit za vytoužené oblečení. „Za hadry,“ řekl by její manžel, kdyby se to dozvěděl. Zajímalo by mě, jak to dělá, a jestli se do nového modelu převléká ve výtahu, stejně jako když jsme místo na maturitní ples chtěly jít do klubu Leopard. 

 

Svou novou folklórní sukni jsem sháněla s čistým svědomím a trvalo mi tři odpoledne, než jsem ji objevila.  

 

 Někdy byla východní  inspirace tak silná, že jsem si připadala jako Nastina macecha. Jedna měla rozbitý zip. K červené by se mi už nic dalšího nehodilo a dvě byly příšerně drahé.

 

Příští den jsem s sebou na nákup sukně vzala přítele. Viděl mě v kabince v šedé manšestrové, na jeho vkus prý divně usedlé, a přinesl béžovou manšestrovou, nakonec údajně přehnaně vyzývavou. V černé jsem prý vypadala jako sicilská vdova. Mám dojem, že tou dobou zrovna četl knihu o mafiánech, a pak prohlásil, že ta šedá mi slušela asi nejlíp. Já ale chtěla takovou, která by mi slušela určitě – a pak jsme se konečně našly. Můj poklad je modrý, vyšívaný a nabíraný tak přesně akorát, hodí se mi skoro úplně ke všemu, líbí se i příteli, jak tvrdí  – a hrdě visí doma na ramínku.

 

I samotné probuzení a vstávání do dne, kdy si můžu obléct něco nového na sebe, je mnohem radostnější, ačkoliv je venku ještě tma a cesta tramvají, při které můžu v duchu hodnotit ostatní sukně, je zábavná a mnohem rychleji utíká. Na konci cesty do práce však končí i legrace. S trendy to totiž někdy máte těžké.

 

„Ale jděte, tuhle sukni už mám přece dlouho,“ často zbaběle prohlašuji, abych zmírnila dusnou atmosféru po příchodu do kanceláře. I tak cítím, že mi na to každý neskočí. Tuším, že třeba recepční, nejspíš do doby, než si pořídí téměř stejný model, se mnou nebude asi vůbec mluvit. „Nová sukně? Kdepak, ta je přece stará,“ snažím se o ledabylý tón, abych uklidnila všechny ty zkoumavé pohledy a ještě degraduji svůj poklad řečněním o tom, jak byla tenkrát, když jsem na ni narazila ve výprodeji, mimořádně levná. Vznešeně se tvářící nové sukničky prostě nemá nikdo rád. A vtom se mi koncem pracovního dne  kolega svěří: „Hele, ta tvoje stará sukně vypadá jako záclona, to je nějaká nová móda?“ Tak a mám to. Díky za upozornění. Kdo sakra říká, že je móda hra?  

 

Jdeme celé schlíple domů, já a sukně, ale nic se mezi námi nezměnilo. Mám ji pořád stejně ráda.  A taky ji rozhodně nepřestanu nosit, myslím si totiž, že mi opravdu moc sluší. Ale nechte si to pro sebe. 


Milá Lucie, děkujeme vám za příběh jedné sukně a posíláme vám jako odměnu KIWI AQUASTOP na boty.

Krásný podzimní den přeje

redakce@zena-in.cz

Reklama