profimedia-0332877138.jpg
Foto: Profimedia

Příběh služebnice je původně adaptací klasického románu spisovatelky Margaret Atwood. Mezi jejími knihami a seriálem je však zásadní rozdíl. V seriálu je malá Nicole tajně propašována z Gileadu do Kanady, kde se o ni stará manžel June Luke a její nejlepší kamarádka Moira. Její „únos“ samozřejmě způsobí poprask. Následně se do Kanady vrací i June, která se se svou mladší dcerou opět setkává. Život Nicole není nijak utajen a i v Gileadu ví, kde a s kým žije.

V románu Svědectví, což je pokračování Příběhu služebnice, je však Nicole teenagerkou žijící v Kanadě a její skutečná identita je přísně střeženým tajemstvím, které nezná ani ona sama. Žije se svými adoptivními rodiči, které ale zavraždí agenti Gileádu a její skutečná realita je odhalena. Organizace Mayday jí prozradí její pravou identitu a schová ji v úkrytu. Román se odehrává 15 let po událostech v první knize Příběh služebnice.

profimedia-0615624055.jpg
Foto: Profimedia

Tvůrci seriálu těsně před premiérou 5. řady oznámili, že Příběh služebnice skončí 6. sérií. V některých ohledech jde o dobrou zprávu, protože se seriál za posledních pět let rozšířil daleko za hranice dystopického románu Margaret Atwood z roku 1985 a přenesl příběh o útlaku June Osborne do mnohem temnějších míst.

Nebude to ale naposledy, co o Gileadu uslyšíme. V roce 2019 Margaret Atwood napsala pokračování svého románu, který se odehrává 15 let po Příběhu služebnice. Jde o již zmíněnou knihu Svědectví. Hulu se rozhodlo podle ní natočit spin-off seriál, který je v aktivním vývoji a naváže na události po letech stejně jako kniha. Jaký bude nakonec osud Nicole?

Zdroje: TBI, Slash Film, Hello!