profimedia-0707914885.jpg

Foto: Profimedia

Televizní seriál Příběh služebnice měl premiéru v roce 2017 a je založen na románu Margaret Atwood. Odehrává se ve futuristické dystopické společnosti, v níž vládnou fundamentalisté, kteří považují ženy za majetek a s mnohými zacházejí jako s pouhými „stroji na výrobu dětí“.

Zatímco třetí ani čtvrtá série už se nesetkaly s takovým ohlasem jako první dvě a sklízely naopak spíše kritiku, tvůrci se i tak rozhodli Příběh služebnice ještě natáhnout. Mnoho diváků doufalo, že čtvrtá série bude už poslední a příběh hlavní hrdinky June skončí. Nejlépe samozřejmě šťastně. To se ale nestalo a bylo jasné, že na konec si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Nyní streamovací platforma HBO Max oznámila, že se fanoušci seriálu s Elisabeth Moss v hlavní roli dočkají páté série už 15. září letošního roku. Nové epizody budou opět vycházet každý týden.

„Samotná série je možná jednou z nejdivočejších jízd, kterou jsme tu měli,“ řekla Elisabeth Moss o páté řadě v rozhovoru pro TVLine. „Skoro nestíhám držet krok s tím, co se děje v nadcházejících epizodách.“

V upoutávce můžeme vidět, jak June zlověstně říká o vraždě velitele Waterforda: „Chci, aby věděla, že jsem to byla já.“ Mluví o Sereně, která je na pohřbu svého manžela zahalena černým závojem. Zmocněnec americké vlády Mark Tuello pak June varuje, že její činy budou mít zásadní důsledky. „Služebná zabila svého velitele. Gilead to nenechá jen tak,“ říká. June přiznává, že cítí, že ji Gilead „táhne zpátky“ z Kanady. Na konci upoutávky se pak potká tváří v tvář se Serenou a můžeme vidět, že za zády drží zbraň.

Zdroje: Autorka článku, HBO Max, TV Line, Hindi Sip

Reklama