Další příběh nám poslala čtenářka, která si přeje zůstat v anonymitě. My jí za odvahu sepsat své smutné vzpomínky moc děkujeme.

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda se mám podělit se svým příběhem, který bohužel neměl šťastný konec. Nechtěla jsem odradit ty, které se léčí a věří v uzdravení, tak, jak věřila moje sestra. Nakonec jsem se rozhodla napsat, aby můj příběh byl mementem pro ty, které tuto nemoc podceňují nebo bagatelizují.

prsa

Vrátím se zpět v čase, do roku 1995, kdy si moje milovaná sestra nahmatala v prsu malou bulku. Samozřejmě, že šla hned k lékaři. Podstoupila všechna vyšetření, včetně biopsie, která potvrdila, že se jedná o zhoubný nádor.

Na operaci byla po tomto zjištění objednána až za 2 měsíce. To zmiňuji proto, že mám celá ta léta v hlavěmyšlenku, kdyby ji vzali na operaci hned, třeba by vše mohlo dopadnou jinak. Ale to je moje vlastní spekulace.

S ablací prsu se sestra vyrovnala i díky rodině, která ji podporovala a všichni jsme se těšili z výsledků, které měla při pravidelných kontrolách na onkologii. Zlom nastal po pěti letech, kdy jsme si všichni mysleli, že má vyhráno, tak nemoc udeřila podruhé a o to razantněji.

Nebudu popisovat ohromnou bolest a beznaděj, kterou jsme cítili, i když sestra bojovala statečně do poslední chvíle, než ji nemoc přemohla.

Děkujeme naší milé čtenářce. Myslíme, že popisovat zoufalství a bezmoc je zbytečné. Všichni si dokážeme představit tu bolest, když nám odejde někdo blízký, kdo by tu s námi ještě mohl být, kdyby existovala pomoc.

O to víc je nutné psát a mluvit o prevenci, o tom, že s nemocí bojujeme sami, ale stejně jako nás ničí i naše blízké.  Ale i nemoci jsou součástí našich životů, proto s nimi musíme bojovat.

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

logo

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte i další příběhy

Reklama