Kde se peče voňavé pečivo, dobrý příběh a romantická láska… 

Zcela na dně se vrací do rodného Švédska, do malebného městečka Halleholm, kde zdědila po svých prarodičích bývalé pekařství na náměstí. Protože v Londýně nasbírala zkušenosti coby pekařka, rozhodne se, že se pokusí rodinný podnik znovu otevřít. Její nadšení ovšem netrvá dlouho.Kromě domu totiž Lovisa zdědila i hořké nepřátelství mezi dvěma větvemi rodiny, Lindegrenovými a Halleholmovými. Místní magnát Reuben Halleholm ji nejen od dětství nenávidí, ale teď se ji pomocí intrik snaží přimět, aby v podnikání neuspěla a dům mu prodala.

Zvládne Lovisa i tak pokračovat v rodinné tradici? A jak se rozhodne ve své nejtěžší volbě: může někoho se jménem Halleholm vpustit do svého srdce, nebo má zůstat věrná odkazu milované babičky, které kdysi Halleholmovi nesmírně ublížili.

Ukázka:

Její prarodiče byli hrdí na všechno, co vytvářeli. Přáli si, aby i ona našla svůj sen a šla si za ním. Darovali jí tento dům a všechno v něm. Darovali jí, jak si Lovisa začínala uvědomovat, vše potřebné k tomu, aby tu mohla okamžitě začít… když si to bude přát.
Otočila se zpět k Reubenovi a zpříma se mu podívala do očí. „Není na prodej.“
Reuben jednou krátce přikývl. Zapnul si bundu a otevřel dveře. Dovnitř vrazil ledový vítr a Lovisu kolem ramen objala mrazivá chapadla.
„Dnes večer možná ne,“ připustil Reuben. „Dávám ti čas do středy jednatřicátého března, abys mi dala svou odpověď. Od prvního dubna se moje nabídka sníží o deset procent a bude se dál snižovat každého prvního v měsíci, dokud to ten tvůj omezený mozek konečně nepochopí.“
Lovisa zaťala zuby, aby jí nedrkotaly. Natáhla se a stiskla kliku dveří.
„Nebuď hloupá, Loviso. Dřív nebo později bude Pekárna zase v majetku mé rodiny, kam ostatně patří. Oba to víme.“
Zabouchla za ním dveře a zamkla.

Recenze:

„Malý klenot plný skvělých postav.“čtenářská recenze, Goodreads

„Milý a okouzlující příběh plný radosti i smutku, přátelství, rodinných vazeb a romantiky. (…) Opravdu doufám, že je tahle kniha začátkem série o lidech v Halleholmu. Protože chci víc, mnohem víc.“Biulas Books

Knihu zakoupíte na GRADA.CZ

Reklama