Zabýváme se tématem rakoviny prsu, jsme rádi za vaše příběhy, ať je prožíváte sami nebo někdo vám blízký. Zveřejňujeme příběh Marie, která stála při léčbě po boku své mámy.

Rakovinou prsu onemocněla moje maminka, bylo jí 65 let. Začalo jí bolet prso, došla si k lékaři a začalo kolečko vyšetření. V závěru byla jasná hrozná diagnóza – zhoubný nádor v prsu. Jako její dcera jsem s ní vše prožívala. Chodila jsem s ní na vyšetření, vysvětlovala jsem jí, co jí čeká, zajímala jsem se o možnosti moderní léčby, o to, jak nemocným ulevit v jejich potížích. Moje máma je bojovnice. Řekla si, že se nevzdá. Že bude pokornou pacientkou a dodrží vše, co jí lékaři doporučí a podstoupí léčbu, která bude vyhodnocena jako nejlepší. Nemusela na ozařování, ani na operační výkon. Lékaři zvolili hormonální způsob léčby.  Naštěstí byl nádor malý a léčba byla úspěšná.

kontrola prsu

Po roce se díky dalším kontrolám a vyšetřením zjistilo, že v prsu jsou miniaturní ložiska dalšího možného bujení. Zatím spící, ale velmi riziková. Proto lékaři mamince doporučili odnětí obou prsů. Chvíli nad tím přemýšlela, ale pocit jistoty byl přednější, rozhodla se pro operaci. Rozloučila se se svým ženstvím, nechtěla zbytečně riskovat další možné propuknutí rakoviny. Vybavuji se, jak jí to bolelo, jak se zatnutými zuby překonávala pooperační komplikace. Vše ale zvládla a dívala se dopředu. Vybíraly jsme spolu nové spodní prádlo, podprsenky s náhradami. Dokonce se v létě odvážila i do plavek. Jak vše překonala, posílilo jí to. Vím, že i když jsme o tom nikdy nemluvily, byla ráda, že jsem stála při ní, sdílela jsem její nemoc, její pocity marnosti a odhodlání se nepoložit.

 Vím, že je důležitá prevence a odhalení nádoru včas. Myslím, že i díky tomu měla lepší startovní pozici pro léčbu. Určitě pro ní bylo dobré, že měla oporu ve své rodině. Protože každý nemocný, zvlášť takovou nemocí jako je rakovina prochází velkým zoufalstvím v duši, i když je bojovník, jako moje máma.

Děkujeme Marii za její příběh.

Milé čtenářky, obracíme se tímto také na vás s prosbou o vaše příběhy. Pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly (osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba), napište nám o tom. Vaše příběhy rádi zveřejníme. Deset z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou Nivea v ceně 700 Kč od našeho partnera, projektu For You,a balíček v hodnotě 600 Kč od redakce a společnosti AVON. Partnerem naší výzvy je pojišťovna NN a její projekt For You, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

Příběhy piště na e-mail: klara.krizova@zena-in.cz

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

logo

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte i další příběhy

Reklama