Prevence rakoviny prsu je naším dlouhodobým tématem. Spolupracujeme s mnoha odborníky, s odbornými webovými stránkami, přinášíme vám zajímavé příběhy. Rakovina prsu a prevence, i když je to smutné téma, je neustále aktuální. Zejména proto, že na preventivní prohlídky chodí jen 50 % žen. Podívejte se na příběh paní Simony, která má s rakovinou prsu osobní zkušenost. Sama totiž musela s touto nemocí bojovat. Tento příběh publikujeme díky dlouhodobé spolupráci s projektem For You, který dlouhodobě podporujeme.

Příběh paní Simony: ,,Myslela jsem si, že mě se to netýká…”

Diagnózu rakoviny prsu si v České republice vyslechne každá osmá žena. Tímto děsivým číslem se však nenechte zastrašit. Je zde celá řada věcí, které můžete podniknout, abyste riziko onemocnění zmírnila. A je to snazší, než si myslíte.

Jak se aktivně bránit?

To, že je důležité jíst vyváženou stravu,  nepřejídat se, pravidelně se věnovat alespoň nějakému pohybu a vyvarovat se kouření a alkoholu, ví asi každá z nás. Zdravý životní styl je totiž účinnou zbraní nejen proti rakovině prsu, ale  v podstatě proti všem nemocem. Další užitečné rady  týkající se prevence a zdravého životního stylu naleznete na webových stránkách projektu For You od společnosti NN.

Kromě výše uvedených obecných zásad však existují i pravidla, jejichž dodržování může každá žena snížit riziko konkrétně rakoviny prsu a pohlavních orgánů:

  • 1x za měsíc provádět samovyšetření prsu, vždy 5.-8. den po začátku menstruace (návod na samovyšetření)
  • 2x za rok absolvovat preventivní prohlídku u gynekologa
  • od 45 let chodit pravidelně 1x za 2 roky na mamografické vyšetření (hradí pojišťovna)
  • ženy mladší 45 let by měly chodit na pravidelná ultrazvuková vyšetření prsu (hradí si pacientka)

A zlaté pravidlo nakonec: v případě, že si nejste čímkoliv jistá, nebo se vám něco nezdá, neváhejte se obrátit na svého gynekologa.

Myslete na zadní vrátka!

Jak jste mohla vidět ve videu paní Simony, rakovina má, stejně jako všechna závažná onemocnění, negativní dopady také na psychickou, sociální a ekonomickou situaci pacientky.  Léčba rakoviny trvá několik měsíců, v průběhu kterých se žena potřebuje soustředit především na rekonvalescenci. Je dobré myslet na to, kdo v takové situaci pomůže s každodenními starostmi. Pro tyto případy vznikl projekt For You, jehož patronkou je Lucie Bílá. Posláním projektu For You je především pomoci ženám, které rakovina prsu nebo pohlavních orgánů postihne, s finančními problémy a také se starostí o domácnost.

Vyplatíme vám až 750 000 Kč
Prostředky vám umožní plně se soustředit na zvládnutí léčby bez zbytečných obav o placení nájmu a dalších účtů.
Až 20 000 Kč na asistenční služby
For You vám pomůže zvládat domácnost, jak jste byla zvyklá –
přispěje vám na hlídání dětí, péči o seniory nebo dovoz jídla.
100 000 Kč v případě úmrtí
Tuto částku vyplácíme vždy bez ohledu na příčiny úmrtí. Máte tak
jistotu, že vaše rodina nezůstane v těžké chvíli bez prostředků.

Cena pojištění se pohybuje od 200 Kč měsíčně (to je cca 6 Kč na den) a závisí na vstupním věku ženy.

Zjistit cenu pojištění

Výzva pro čtenářky: Piště nám příběhy

Téma bychom chtěli podpořit dalšími příběhy skutečných žen, které rakovinu prsu prodělaly a mohou nám o tom sdělit své zkušenosti. Každý takový příběh může totiž někomu pomoci, vaše osobní vyprávění může ženy nebo dívky inspirovat, aby šly dříve na vyšetření, které by jinak odkládaly, až by mohlo být pozdě. Vaše osobní zkušenosti jsou důležité pro ostatní ženy.

Pozitivní je už i to, když ženy začnou o rakovině prsu přemýšlet a uvědomí si, že se jich taky může týkat. I sebemenší pomoc má v tomto případě smysl.

Milé čtenářky, obracíme se tímto také na vás s prosbou o vaše příběhy! Pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly (osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba), napište nám o tom. Vaše příběhy rádi zveřejníme. Deset z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou Nivea v ceně 700 Kč od našeho partnera, projektu For You a balíček v hodnotě 600 Kč od redakce a společnosti AVON. Partnerem naší výzvy je pojišťovna NN a její projekt For You,se kterým dlouhodobě spolupracujeme.

Příběhy piště na e-mail klara.krizova@zena-in.cz

Reklama