Práce obchodní zástupkyně paní Blance vyhovuje, ale až v poslední době jí začíná vadit, že je stále na cestách. Není to ani z rodinných důvodů, ani proto, že by ji práce nebavila, má to úplně jiný důvod - začínající problémy s udržením moči - inkontinence.

moli

Jak se nám svěřila paní Blanka, převážně cestuje na obchodní jednání osobním vozem, což je pro ni výhoda, protože pokud měla „potřebu“, zastavila u nějaké čerpací stanice nebo restaurace, kde si mohla dojít na toaletu. Nedávno se jí však stala nemilá příhoda, pro nepřízeň zimního počasí zvolila na služební cestu raději autobus, který nebyl vybaven toaletou. Ještě více na svůj problém myslela, když zažila nepříjemný okamžik - náhlý a nechtěný únik moči.

Paní Blanka nám dále pověděla: „Po příjezdu, místo abych pospíchala na obchodní jednání, jsem musela zakoupit spodní prádlo a hygienické potřeby, abych se cítila bezpečně. Bohužel tato podobná situace se opět za nějaký čas opakovala, sice jsem už nosila s sebou náhradní spodní prádlo, ale ta nejistota, kdy se to opět přihodí, mě stále doprovázela. Začala jsem mít obavy o výkon svého zaměstnání, ale také jsem si přestávala vážit sama sebe. Byl to takový začarovaný kruh. Ze začátku jsem se ostýchala svěřit se svým blízkým v rodině i svým důvěrným kamarádkám. Ale mé zábrany se vytratily, když jsem z jedné služební cesty jela vlakem s kolegyní Janou. Všimla si, že často chodím na toaletu. Náš hovor se stočil k důvěrnostem, až se mi kolegyně Jana svěřila, že měla stejné problémy, ale že už je několik měsíců úspěšně řeší. Cesta nám rychle uběhla a já po příjezdu domů jsem se dle Janiných rad podívala na internet a vyhledala si tam, co se píše o inkontinenci. Přečetla jsem si několik příběhů žen, které mají stejné problémy. Nejsem v tom sama - napadlo mě egoisticky...

Dokázala jsem se už svěřit svému gynekologovi a navštívila urologii. Ztratila jsem ostych vyslovit svůj problém nahlas. Dodržuji rady, které jsem dostala, cvičím cviky na posílení pánevního dna, jím zdravěji a dodržuji pitný režim a hlavně vím, jaké pomůcky používat. Dala jsem i na rady Jany, která měla dobré zkušenosti se speciálními pomůckami řady Moli určenými pro inkontinenci. Nejprve jsem si objednala vzorky zdarma a nyní si pravidelně kupuji inkontinenční vložky a kalhotky. Také jsem se zaregistrovala na stránkách www.moliklub.cz, kde je spousta informací a užitečných rad a kde soutěžím o inko pomůcky v hodnotě 1000 korun.

Služební cesty mě již neděsí, jsem na vše připravena a kolikrát, když se sejdeme s Janou, vzpomínáme na cestu vlakem a říkáme si, jak je důležité mluvit o věcech, které byly před několika lety úplně tabu a pro mě ještě pře několika měsíci. Vrátila se mi opět radost do života a našla jsem zpět skoro již ztracenou sebeúctu.“

Reklama