nám poslala čtenářka s nickem paluba. V zimě k nim na dvůr přišla fenka foxteriéra. Ujali se jí, ale zároveň usilovně hledali jejího majitele. Co myslíte, podařilo se? To už se dočtete v jejím příspěvku

Přeji Vám hezký den, nepatřím sice k pisatelkám, ale jen k těm, které si čtou vaše články, ale dnes jsem se rozhodla podělit se o svou příhodu. Bylo sobotní odpoledne a já vyrazila ven s dětma užít si trochu zimy. Najednou se u nás na dvorku objevil pejsek. No co, říkám si, když přišel, určitě se objeví i nějaký jeho páníček.

Holky nadšeně poskakovaly kolem něj a z mých rad, aby se nekamarádily s cizím pejskem, si nedělaly nic. Snad stokrát jsem vyháněla pejska ze dvorka, leč marně.Páníček se neukázal a já, už celkem zmrzlá, jsem nabírala dojmu, že pejsek se někomu ztratil. A co teď ?

Přece tě tu nenechám mrznout. Jelikož máme doma psa, zjišťovala jsem, zda je to pumr nebo fena. Byla to fenka. A jestli si teď holky říkáte,že jsem ji nechala venku, tak nene. Vzala jsem ji domů. Nejdřív jsem ji okoupala a usušila. S našim čikitou se snesla, takže to bylo v pohodě.

Holky si s ní hrály a neslyšele jsem od nich nic jiného, než jen ,,mamíí necháme si ji? a pořád dokola. Já jim ale hned řekla, pokud najdeme majitele pejska, tak si ji nechat nemůžeme, no a když nenajdeme, tak nám zůstane.

Nejdříve manžel zavolal kamarádovi a tak jsme zjistili, že má pejsek v uchu tetování, že je to lovecký pes foxteriér a najít jeho majitele už bylo snadné. Zavolali jsme starostovi, ten patří do spolku myslivců a čekali jsme, co bude dál. Pozdě večer si majitel přišel pro svého pejska a vděčnost se nedá ani popsat. Říkal, že má všechny potřebné zkoušky, které k loveckým psům patří a proto má pro něj velkou cenu.

A co vy vzali by jste si domů cizího pejska? Napadá mě otázka zda bych se tak zachovala, i kdyby to byl jen nějaký oříšek?

Myslím že jo.

paluba

Já myslím, že určitě. Na rase přeci nezáleží. Ale je dobře, že jste hledali majitele. Páníček je páníček

Co byste odpověděly vy, milé ženy-in? Ujaly byste se zatoulaného pejska? Řešily byste jeho rasu? Já si troufnu odpovědět za vás. Ujaly a asi byste se zachovaly podobně, jako čtenářka Paluba. Ale teď už k vašim zvířatům. Jak se o ně staráte teď v zimě?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama