Tato nová společenská hra je určena pro celou rodinu pro 2 – 4 hráče a mohou ji hrát děti již od 3 let věku. Trvá asi 20 minut.

 

Když nám přišla do redakce, hned zaujala naši asistentku. Hra má velmi poutavou „celokrabicovou" kresbu, ve které děti mohou být ponořené hodiny, než objeví všechny legrácky, které se na Noemově Arše objevily. Podobně lákavý je i hrací plán uvnitř. Je skládací, ale ne rozebírací, takže drží pěkně pohromadě. Pravidla jsou snadná a žetonky i další součásti hry stojí graficky opravdu za to!

 

Takže k pravidlům:

Cílem hry je: postavit Archu (sestavit ji ze čtyř dílů) a zachránit na této Arše všechna zvířata na zemi po jednom páru (tyto páry jsou zastoupeny čtrnácti druhy zvířat, rozmístěných po zeměkouli). Zvířátka v kulatých žetonech se vkládají do okének lodi. Celkem musí Archa obsahovat čtrnáct různých dvojic.

 

Na začátku hry se rozmístí žetony zvířat do obrazu zeměkoule a žetony zeměkoulí na severní pól. Každý hráč si zvolí barvu Archy, kterou bude sestavovat (zelenou, žlutou, červenou nebo modrou). Hráči losováním určí, kdo bude začínat, a umístí figurku Noeho na libovolné políčko hracího okruhu. Hrací okruh je ten nejblíže zeměkouli a nejsou na něm obrázky zvířat. Figurka Noeho se pohybuje pouze po tomto okruhu, nevstupuje na políčka s obrázky.

Všichni hráči hrají stejnou figurkou. Začínající hráč hodí kostkou. Hodí-li např. zelenou, posune se na nejbližší zelené políčko. Pak hodí tentýž hráč kostkou znovu. Druhý hod kostkou udává, který obrázek z dané výseče získává (zvířátko, díl Archy, zeměkouli). Další hráč postupuje stejným způsobem z políčka, kde předchozí hráč skončil.

 

Hráč sbírá žetony zvířat již od počátku hry – nečeká na postavení celé Archy.

 

Radost ze hry a příjemnou zábavu Vám přeje redakce a EFKO hračky. Více informací na www.efko.cz

O tuto hru budeme na magazínu Žena-in.cz přes víkend soutěžit. Sledujte proto magazín.

Reklama